У США залишилось близько $5,9 млрд для військової допомоги Україні – Пентагон
Джерело: пресслужба Пентагону
6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.
Нині у Сполучених Штатів залишилося до 6 мільярдів доларів на військову допомогу Україні.
Зараз є приблизно 4,8 мільярда доларів у вигляді відновлених президентських повноважень на скорочення штату, а також 1,1 мільярда доларів наявних ресурсів, доступних для поповнення запасів США, – повідомив Райдер.
Він зауважив, що без фінансування США не зможуть надати Україні критично важливу допомогу в галузі безпеки, якої вона потребує для захисту “своїх міст, свого народу, своєї критично важливої інфраструктури” від росіян.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 14 листопада головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
За даними аналітиків, Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку, тоді як російські загарбники – на Покровському та Сіверському.
У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Києва прибули президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніу Кошта.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.