У США залишилось близько $5,9 млрд для військової допомоги Україні – Пентагон

Джерело: пресслужба Пентагону

6 грудня речник Пентагону Пет Райдер застеріг, що за відсутності додаткового фінансування Міноборони США не матиме змоги підтримувати нинішній рівень військової допомоги Україні.

Нині у Сполучених Штатів залишилося до 6 мільярдів доларів на військову допомогу Україні.

Зараз є приблизно 4,8 мільярда доларів у вигляді відновлених президентських повноважень на скорочення штату, а також 1,1 мільярда доларів наявних ресурсів, доступних для поповнення запасів США, – повідомив Райдер.

Він зауважив, що без фінансування США не зможуть надати Україні критично важливу допомогу в галузі безпеки, якої вона потребує для захисту “своїх міст, свого народу, своєї критично важливої інфраструктури” від росіян.

Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Раніше координатор стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що використали вже 96% коштів, які виділяли Україні.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.