У Японії покарали понад 200 військових за порушення інформаційної безпеки

Джерело: NHK

Міністерство оборони Японії оголосило догани майже 220 військовим, серед яких вище керівництво, за недбалість та неправомірні дії.

Як зауважили у виданні, дисциплінарне покарання, застосоване щодо такої кількості людей одночасно, є “дуже незвичайним”.

У міністерстві заявили, що службовці були покарані, зокрема, за обробку “даних особливої ​​секретності, з порушенням закону про національну безпеку.

Інші порушення пов’язані з отриманням обманним шляхом надбавок за навчання дайвінгу і службу на місці водолаза, а також отримання безкоштовного харчування персоналом, який не мав на це права, і знущання з підлеглих.

У відомстві поінформували, що в сухопутних, морських та повітряних Силах самооборони Японії зафіксовано 58 неправомірних випадків, пов’язаних із неналежним поводженням з конфіденційною інформацією.

Зокрема, у морських Силах самооборони персонал, що не мав допуску до таємниці, займався обробкою інформації про 38 суден.

Водночас 62 службовці морських Сил самооборони, включаючи й осіб старшого звання, отримали загалом 43 млн єн, або близько 270 тисяч доларів, у вигляді доплат за заняття дайвінгом, хоча не брали участі у навчанні, в період з квітня 2017 року по жовтень 2022 року.

У зв’язку з цим міністр оборони Японії Кіхара Мінору зазначив, що морські Сили самооборони, де було підтверджено найбільшу кількість порушень, потребують реформування.

Начальник штабу ВМС адмірал Рьо Сакаї подав у відставку.

Як пише Reuters, у травні Японія ухвалила закон про безпеку, який посилює правила поводження з таємною інформацією та її перевірку.

Також Японія планує прийняти нові закони для посилення безпеки інформації та боротьби з кіберзагрозами.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.