Україна документально підтвердила викрадення росіянами близько 20 тис. дітей – Зеленський

Джерело: Офіс президента

22 жовтня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Зеленський висловив вдячність за гуманітарну підтримку з боку Катару, зокрема за 100 млн доларів, виділених на зміцнення українського енергетичного сектора, а також на обладнання для швидких та хірургічних відділень тощо.

Він також відзначив вагому посередницьку роль Катару в поверненні незаконно депортованих і примусово переміщених українських дітей.

Тільки те, що ми можемо підтвердити документально, – це близько 20 тисяч викрадених дітей. Це страшна цифра, але реальна ще більша. Тому нам потрібно продовжувати цей трек. Ми готові до подальшої координації та співпраці, – зазначив президент.

Також сторони обговорили зацікавленість Катару в реалізації гуманітарних проєктів першої леді Олени Зеленської відносно відновлення зруйнованих лікарень.

Зазначимо, нещодавно Катар домовився про повернення незаконно депортованих до РФ українських дітей. Наголошується, що це перший крок у реалізації механізму, створеного Дохою у співпраці з обома сторонами. Дипломати сподіваються допомогти повернути додому ще більше дітей у майбутньому, зазначив офіційний представник Катару.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.