Україна не зможе використовувати кошти США для виплати пенсій — законопроєкт Сенату
Джерело: текст документа
У законопроєкті Сенату, що стосується допомоги Україні, зазначено, що кошти, надані в межах бюджетної підтримки від США, не можуть бути використані для компенсації витрат на пенсії.
“Гроші, виділені на бюджетну підтримку, […] не можуть використовуватися для відшкодування пенсій”, – йдеться в тексті законопроєкту.
Згідно з законопроєктом, у вартість якого входить $60,06 млрд на допомогу Україні, зазначено, що лише $7,85 млрд передбачено для прямої бюджетної підтримки.
Посол України в США Оксана Маркарова вказала загальну розподільчу структуру допомоги.
“Оприлюднення законопроєкту робить можливим анонсоване напередодні лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером голосування 5 лютого за припинення дебатів по законодавчому інструменту (legislative vehicle) для пакета міжнародної допомоги та міграційної реформи, а 7 лютого – голосування вже за сам пакет”, — написала вона.
На військові витрати планується спрямувати 50,43 млрд доларів, зокрема:
- $48,4 млрд передбачено Міністерству оборони США для продовження підтримки України у боротьбі з Росією до 31 грудня 2024 року. Ця сума включає: $19,85 млрд для поповнення американських військових озброєнь і техніки, які передані Україні із запасів Міністерства оборони США; $13,8 млрд на переозброєння України шляхом закупівлі зброї та боєприпасів у військово-промислової бази США; $14,8 млрд на військову підготовку, обмін розвідданими, зміцнення присутності в зоні відповідальності Європейського командування та інші заходи підтримки.
- $8 млн передбачено для Генерального інспектора Міністерства оборони для нагляду за допомогою Україні від США.
- $1,6 млрд передбачено на зовнішнє військове фінансування (FMF) для вирішення потреб України та інших регіональних партнерів у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морської безпеки, технічного обслуговування та підтримки.
- $300 млн виділено для допомоги Україні в захисті кордонів та підтримці верховенства права.
- $100 млн передбачено на підтримку програм з розмінування, боротьби з тероризмом та запобіганням поширенню зброї масового знищення.
Економічна, фінансова, ядерна та цивільна безпека в законопроєкті передбачає виділення $9,654 млрд . Цей обсяг фінансування включає:
- $7,85 млрд будуть спрямовані на пряму бюджетну підтримку України. Зазначено, що сам законопроєкт визначає заборону використання цих коштів для компенсації пенсій коштом прямої бюджетної підтримки від США;
- $1,58 млрд планується витратити на розбудову самодостатньої української економіки, зокрема в пріоритетних секторах, таких як транспорт і енергетика, а також на розвиток приватного сектору;
- $25 млн буде надано Офісу перехідних ініціатив USAID для підтримки зусиль з відновлення та підвищення стійкості в Молдові та на територіях України, що перебувають під окупацією Росії;
- $50 млн виділені для реагування на ситуацію в глобальній продовольчій безпеці, зокрема внаслідок вторгнення Росії в Україну;
- $149 млн призначено для Національної адміністрації з ядерної безпеки США.
Гуманітарна допомога передбачає наступне розподілення коштів:
- Міністерству охорони здоров’я і соціальних служб США виділено $2,3 млрд для надання допомоги новоприбулим біженцям, включаючи українців, які отримали гуманітарний пароль у 2024 фінансовому році, забезпечуючи їм такі ж самі пільги, що і українцям, які отримали гуманітарний пароль у 2022 та 2023 фінансових роках.
- Також виділено $9,2 млрд на підтримку глобальних ініціатив з надання гуманітарної допомоги через Державний департамент та USAID. Ці кошти будуть використовуватися для надання надзвичайної продовольчої допомоги, житла та базових послуг населенню, яке потерпає від наслідків складних і тривалих криз, включаючи Україну, Газу, Західний берег річки Йордан, Східну Африку, Південну Азію та інші регіони світу. Важливо відзначити, що згідно з бюджетними правилами США гуманітарні кошти не включаються у бюджет і виділяються за потребою.
- Додатково, $299 млн направлено Державному департаменту США та USAID для підтримки захисту дипломатичних об’єктів США в Україні та Ізраїлі, а також інших об’єктів, які перебувають у зоні ризику. Крім того, ці кошти використовуватимуться для надання послуг американським громадянам, які потребують допомоги за кордоном.
- Також $25 млн передбачено для офісів Генеральних інспекторів Державного департаменту США та USAID для здійснення нагляду за додатковим фінансуванням.
Макарова наголосила, що посольство України в США продовжує активно працювати над просуванням допомоги Україні.
- 3 лютого Палата представників США оприлюднила проєкт закону, який передбачає надання 17,6 мільярда доларів нової військової допомоги Ізраїлю в обхід України.
- Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.
- Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.