Україна отримала сучасну модифікацію F-16 із новітньою авіонікою – нардеп
Джерело: пресслужба Верховної Ради
Народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв зауважив, що наша країна отримала першу партію літаків F-16 і нині працює, щоб союзники передали далекобійну зброю, яка виробляється в Європі та США.
В Україну надійшла перша партія літаків F-16. Далі очікуємо інші машини від країн відповідної коаліції – Нідерландів, Бельгії, Данії та Норвегії. Зараз ведеться активна робота, щоб до цієї коаліції приєдналися й інші держави, зокрема США. Так ми зможемо отримати необхідний мінімум літаків, щоб закрити наше небо й відбивати атаки окупантів ракетами, дронами й літаками. Передача перших бортів F-16 повинна стати стимулом для інших наших партнерів, – пояснив політик.
За його словами, серед наших союзників є консенсус у питанні того, що треба шукати нові можливості для збільшення бойового авіапарку й посилення України.
Він зауважив, що Сили оборони отримали сучасну модифікацію F-16 із новітньою авіонікою, радарами для наведення ракет на цілі тощо.
Також пропрацьовуються всі можливі варіанти, щоб далі для цих машин ми отримали і далекобійну зброю, яка виробляється в Європі та США. Процес триває, і сподіваюся, що ми побачимо такі ракети в Україні, – додав народний депутат.
Також важливим питанням залишається підготовка наших пілотів для F-16 і технічного персоналу для обслуговування цих машин на землі.
4 серпня, у День Повітряних Сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив факт прибуття винищувачів F-16 в Україну.
У повідомленні Bloomberg вперше стало відомо, що до Києва доставили невелику кількість літаків F-16. Невдовзі в соцмережах та українських ЗМІ поширили зображення, нібито F-16 вже у небі над Україною.
Згодом The Times написали, що Україна отримала свої перші шість винищувачів F-16 від Нідерландів, а невдовзі отримає ще одну партію – від Данії.
Київ офіційно не підтвердив отримання літаків.
Загалом Україна очікує на 79 винищувачів F-16 від Бельгії, Данії, Норвегії та Нідерландів.
Вже 1 серпня міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував прибуття перших винищувачів F-16 в Україну, назвавши подію “переломним моментом у війні проти Путіна”.
Міжнародна коаліція з постачання і навчання українських пілотів, до якої також входять США та Велика Британія, пообіцяла запустити перші літаки в політ над Україною вже до кінця липня.
Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що ці винищувачі допоможуть кинути виклик “повному домінуванню” Росії у небі над Чорним морем.
Тоді як західні авіаційні експерти застерігають, що військові літаки не можуть стати для українців “переможною срібною кулею”.
Зокрема Washington Post пише, що лише шестеро українських пілотів отримали кваліфікацію для польоту на F-16.
А це означає: щодня можна буде здійснити лише обмежену кількість вильотів… і якомога далі від лінії фронту, через загрозу російських ракетних систем “земля-повітря”.
Тим часом, джерела Times of Ukraine в ПС заперечили інформацію ЗМІ, що F-16 вже здійснювали бойові вильоти в небі над Україною та були задіяні як ППО.
Своєю чергою, у Білому Домі відмовилися коментувати передачу Україні F-16. Однак, Кірбі наголосив, що у США немає сумнівів у тому, що Україна зможе розпочати їх застосовувати до кінця літа.
Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.
Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.
Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.
Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.
Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.
Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider
Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.
Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Греція планує продати США 32 винищувачі F-16, щоб їх модернізували й передали в Україну, повідомляє Al Jazeera з посиланням на свої джерела.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.
В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
Росія готова до поновлення переговорів з Україною. Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.
П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.