Україна отримає щонайменше 1,5 млрд євро військової допомоги від партнерів – Резніков
Джерело: Олексій Резніков/Twitter
13 липня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україна отримає від міжнародних партнерів понад 1,5 млрд євро військової допомоги. Зокрема мовиться про ракети далекого радіусу дії SCALP, танки Leopard, додаткові Patriot, навчання пілотів F-16 – глава оборонного відомства зауважив, що це лише деякі речі, про які можна оголосити публічно.
Резніков оприлюднив принаймні сім пакетів військової допомоги:
- Німеччина: новий пакет допомоги на 700 млн євро містить 25 танків Leopard 1A5, 40 БМП Marder 1A3, дві системи ППО Patriot, 5 ЗРК Bergepanzer 2, 20 000 155 мм артилерійських снарядів, 5000 димових снарядів;
- Австралія: новий оборонний пакет включає 30 БТР Bushmaster;
- Норвегія: 1000 мікродронів Black Hornet, пакет підтримки NASAMS (два додаткові центри управління вогнем, дві пускові установки та запасні частини). Окрім того, Норвегія також збільшила розмір бюджету військової допомоги Україні з $240 млн до $930 млн. Також є домовленості про посилення можливостей ППО та артилерії;
- Велика Британія: понад 70 бойових машин, тисячі боєприпасів для танків, пакет військової допомоги на ремонт техніки на 64,7 млн доларів;
- Франція: ракети SCALP та додаткове інженерне обладнання для розмінування;
- Нідерланди: домовленість про початок підготовки пілотів у серпні, внесок у посилення можливостей ППО та артилерії України;
- Канада: 410 мільйонів доларів нового фінансування та проєктів для підтримки України та зміцнення трансатлантичної безпеки; посилення ЗСУ бронетехнікою.
Міністр резюмував, що зустрічі у Вільнюсі були дуже продуктивними та закликав стежити за оновленнями.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
- Лідер меншості в Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що президент Джо Байден “зробив правильний вибір”, прийнявши рішення спорядити Україні касетні боєприпаси для протистояння військам РФ.
- Рішення президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси в Україну розлютило широку групу демократів, які звинувачують його адміністрацію у прийнятті лицемірного рішення, яке поставило під загрозу моральний статус Сполучених Штатів.
- Європейський парламент затвердив плани щодо збільшення виробництва боєприпасів та ракет в Європейському Союзі, аби подолати нинішню нестачу.
- Президент Франції Емманюель Макрон оголосив про передачу Україні ракет великої дальності.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.