Україна та ЄС посилюють співпрацю з підготовки військовослужбовців ЗСУ

Джерело: Міноборони

Україна та Європейський Союз посилюють співпрацю з підготовки українських військових.

Заступник міністра оборони України Юрій Джигир зустрівся з головою Військового штабу ЄС генерал-лейтенантом Мікаелєм Ван Дер Лааном.

Під час зустрічі сторони обговорили посилення співпраці щодо підготовки українських військовослужбовців у межах наймасштабнішої тренувальної місії за всю історію ЄС з військової допомоги (EUMAM Ukraine).

Центральною темою стали пріоритети в оборонній допомозі Україні у короткій та середньостроковій перспективі.

Заступник міністра оборони Юрій Джигир подякував керівництву ЄС за всебічну підтримку, зокрема за організацію проведення базової загальновійськової, фахової, а також колективної підготовки українських військових експертами ЄС.

Своєю чергою, голова Військового штабу ЄС відзначив мужність та відвагу українських воїнів, наголосив на готовності ЄС продовжувати тренувальну місію та розглянути можливість її розширення відповідно до потреб ЗСУ.

Довідково. Наразі 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.