В ексзаступника Генпрокурора знайшли необґрунтованих активів на майже 29 млн

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

Встановлено, що за дорученням службовця пов’язані з ним особи набули необґрунтованих активів:

  • автомобіль LEXUS ES 300H вартістю понад 960 тис. грн;
  • автомобіль LEXUS NX 300H вартістю понад 480 тис. грн;
  • автомобіль PORSCHE MACAN T вартістю 3,5 млн грн;
  • будинок та земельна ділянка в Києві вартістю 16,3 млн грн;
  • будинок та земельна ділянка в Одесі вартістю 10 млн грн;
  • квартира та земельна ділянка в Анталії (Туреччина) вартістю 3,9 млн грн;

Окрім того, не встановлено законних джерел походження готівкових коштів службовця на понад 2 млн грн, а також криптовалюти Tether (USDT).

Зауважується, що матеріали стосовно ексзаступника Генпрокурора направлено до Національного антикорупційного бюро України для проведення досудового розслідування.

Варто нагадати, що у червні заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького відсторонили від виконання обов’язків після того, як він потрапив у корупційний скандал через журналістське розслідування.

7 травня “Схеми” (проєкт “Радіо Свобода”) опублікували розслідування, в якому оприлюднили докази фінансових махінацій Вербицького. Зокрема, посадовець проживав в елітному котеджі, який буцімто купив його племінник за ціну, в 6 разів меншу за ринкову.

У другому розслідуванні “Схем” зазначено, що Христина Ільницька, дівчина Вербицького, у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу. Їх загальна вартість складає щонайменше 52 мільйони гривень. Це вражає, оскільки її сукупний дохід за минулі десять років склав трохи більше за 360 тисяч гривень.

18 червня НАБУ розпочало кримінальне провадження стосовно можливого незаконного збагачення Дмитра Вербицького.

Вже 1 липня Вербицький написав заяву про звільнення за власним бажанням на тлі кримінального провадження.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

Рятувальники завершили розбирати завали багатоповерхівки у Дніпрі, яку ворог потрощив понад тиждень тому.

Міністерство оборони повернуло Збройним силам України тисячі одиниць техніки. У відомстві зазначили, що “активно працюють над забезпеченням ЗСУ необхідними ресурсами”.

Окупація – термін, який став зрозумілішим для значної кількості українців у 2022 році. Вона може…

Під час матчу Євро-2024 Португалія-Франція французькі вболівальники вийшли з антиукраїнським плакатом про авіацію України.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 5 липня, на фронті відбулося 119 бойових зіткнень. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку. Також ворог активний на Лиманському і Торецькому напрямках.