В «Енергоатомі» назвали ймовірні причини пожежі на ЗАЕС

Джерело: “Енергоатом” та очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

Пожежа на Запорізькій АЕС, що сталася 11 серпня близько 20:00, могла бути спричинена недбалістю окупантів або свідомим підпалом росіянами. Загоряння сталося на об’єкті технічного водопостачання, що призвело до пошкодження градирні №1 та іншого технологічного обладнання.

Згідно з офіційною інформацією, порушень меж і умов безпечної експлуатації не зафіксовано, а перевищень контрольних рівнів щодо викидів і скидів радіоактивних речовин немає.

В “Енергоатомі” висловили стурбованість через можливість пожежі, враховуючи, що російські війська використовують приміщення та споруди ЗАЕС для зберігання військової техніки, зброї та амуніції, зокрема у машзалах станції. Використання градирень як місць для складування військового обладнання та амуніції значно підвищує ризик виникнення пожеж на станції.

В “Енергоатомі” наголосили, що деградація систем та елементів АЕС через окупацію погіршує загальну безпекову ситуацію на об’єкті, що може призвести до радіаційної аварії. На цей момент радіаційний стан на станції залишається в межах норм, відповідно загрози для населення немає.

Очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що пожежу на ЗАЕС вже вдалося загасити.

Лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі мають підтвердити свою непохитну підтримку України та надіслати “чіткий сигнал” новообраному президенту США Дональду Трампу.

Президент РФ Володимир Путін торкнувся теми ефективності “Орєшніка”. Він запропонував країнам Заходу визначити цілі в Києві для обстрілу, аби вони влаштували “дуель”.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що російські військові мають вибити українські сили з Курської області, однак не назвав конкретної дати для таких дій. Він зазначив, що, на його думку, українським військам “не було сенсу” заходити до цього регіону.

Операція українських сил із зайняття позицій та розширення плацдарму на лівому березі Дніпра – тривала…

На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також  збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.