В естонському парламенті побоюються, що НАТО може надіслати Росії «хибний сигнал» щодо України
Джерело: Марко Міхкельсон у Twitter
Голова комітету в закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон розкритикував позицію НАТО щодо членства України в Альянсі, висловлену під час саміту, що проходить 11–12 липня у Вільнюсі.
“Послання НАТО щодо України, на жаль, є неоднозначним і може надіслати Росії хибний сигнал”, – написав він.
При цьому прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що рішення саміту НАТО про запрошення Україні приєднатися до Альянсу після “виконання умов” – це “стільки, скільки НАТО може нині їй запропонувати”.
Варто зауважити, що міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
Водночас радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також відповів на критику президента Володимира Зеленського щодо нерішучості НАТО в контексті членства України, зазначивши, що запропоновані умови для вступу в Північноатлантичний альянс “абсолютно нормальні”.
Своєю чергою, речник Кремля Дмитро Пєсков застеріг Захід від надання Україні гарантій безпеки. За його словами, це стане “загрозою для Росії” і матиме “дуже негативні наслідки”.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.
- Президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Розпочалося перше засідання Ради Україна-НАТО у середу, 12 липня, у Вільнюсі, де проходить саміт НАТО.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.