В Одесі Зеленський зустрівся із прем’єр-міністром Нідерландів

Джерело: Володимир Зеленський в Telegram

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 13 жовтня, зустрівся з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте в Одесі. Вони також відвідали порт Одеси й оглянули місця влучання російських ракет і дронів.

“Є нове рішення Нідерландів для посилення української ППО. Обговорили наші подальші можливі кроки щодо коаліції F-16, у якій Нідерланди відіграють лідерську роль, і щодо інших аспектів оборонної співпраці”, – зазначив президент.

Він також додав, що вони обговорили посилення санкцій проти Росії та “наступні кроки, щоб обмежити російську здатність фінансувати цю війну”. 

Зеленський також наголосив на важливості використовувати заморожені російські активи на відбудову України.

“Активи терористів повинні піти на відновлення життя після ударів терору. Дякую за розуміння в цьому. Дякую Нідерландам, Марку Рютте, уряду та всьому нідерландському народу за незмінну увагу до України й за надзвичайно вагому підтримку нашої держави та людей”, – сказав Зеленський.

Нідерланди нададуть Україні ракети для систем Patriot і допоможуть в отриманні патрульних суден для безпеки експортного коридору в Чорному морі.

“Сьогодні ми були в порту Одеси й бачили, як люди роблять усе можливе для того, щоб зберегти й підтримати своє життя, та досягають у цьому успіху. Ми свідомі того, що з наближенням зими Росія захоче завдати якомога більше шкоди Україні. Тому Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для Patriot. Ми зобов’язалися надати літаки F-16 Україні. Разом із Румунією та Данією ми займаємося підготовкою пілотів”, – зазначив Марк Рютте.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.