В «Укренерго» повідомили, коли застосовуватимуть чотири черги відключень 17 липня
Джерело: пресслужба Укренерго
У НЕК Укренерго поінформували, що 17 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом доби.
Зокрема з 00:00 до 6:00 обленерго застосовуватимуть дві черги відключень. Тоді як з 6:00 до 17:00 і з 22:00 до 24:00 діятимуть три черги. І вже з 17:00 до 22:00, під час вечірнього піку споживання, будуть задіяні чотири черги відключень одночасно.
Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.
У червні Україна імпортувала 858 300 МВт-год електроенергії, що на 91% більше порівняно з попереднім місяцем, згідно з даними моніторингу ExPro Electricity.
3 липня член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко поінформував, що в Україні прогнозують ймовірні послаблення відключення світла після 20-х чисел липня.
2 липня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів, що на зростання тривалості відключень упродовж минулих днів вплинули одночасно кілька факторів.
Обстріли тривають. І відбуваються, на жаль, досить регулярно. Також – це спека. І той факт, що надворі така висока температура, впливає на збільшення споживання. У нас зараз середнє споживання за добу суттєво є вищим, за те, що було 2-3 тижні тому. Третій фактор, це те, що у наших сусідів, в європейських країнах, також у зв’язку зі спекою і збільшеним споживанням – знижені можливості ділитися з нами електроенергією… Ну, і продовжується літня ремонтна кампанія на досить великій кількості електростанцій, – зазначив він.
Нещодавно в “Укренерго” прокоментували заяви деяких ЗМІ та фахівців щодо ймовірного відключення світла взимку на 20 годин. За словами Кудрицького, такі прогнози зараз можна порівняти з ворожінням на кавовій гущі, адже ніхто не знає, що буде з українською енергосистемою взимку. Все залежатиме від того, чи продовжить РФ атакувати енергооб’єкти та здатності України відновити вже пошкоджені потужності.
Водночас він не виключає, що у зимовий період світло можуть давати по кілька годин на день. Він пояснив, що це “песимістичний сценарій”, коли графіки “можуть тривати не 4 години через 4, а 6-7 годин без світла, і 2-3 години зі світлом”.
Однак є і оптимістичні сценарії, якщо до зими вдасться відновити пошкоджені об’єкти генерації, а нові атаки РФ не матимуть успіху.
4 червня Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів. Так, наслідки останньої масованої ракетної атаки, зниження продуктивності сонячних електростанцій через хмарність та збільшення споживання електроенергії через потепління призвели до вимушеного застосування графіків відключень. Окрім того, він зауважив, що також вагомим фактором є планові ремонти на атомних електростанціях.
Зауважимо, вночі 1 червня російські війська вдарили по двох гідроелектростанціях України. Окрім влучання у самі ГЕС, ворожі ракети також поцілили по інфраструктурі поруч з гідроелектростанціями.
Критичні пошкодження обладнання. Гідроенергетики працюють над ліквідацією наслідків, – мовилося у повідомленні.
В Укргідроенерго нагадали, що від початку повномасштабної війни Росія знищила Каховську ГЕС, а також випустила понад 110 ракет по всіх ГЕС та ГАЕС країни.
Водночас уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Також Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.
Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Синоптикиня Наталя Діденко закликала українців відмовитися від використання кондиціонерів задля економії електроенергії, зазначивши, що найближчим тижнем спеки не очікується.
- В Україні майже 90% потужностей теплової генерації ДТЕК пошкоджено або зруйновано внаслідок обстрілів з боку російських військ.
- Бурштинську теплоелектростанцію в Івано-Франківській області повністю знищено, відновити її неможливо.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- У столиці бойлери споживають третину від всієї електроенергії, яку генерує енергоблок атомної електростанції.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.
На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.
З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав, що президент України Володимир Зеленський відхилив ідею різдвяного припинення вогню.
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.