В ЄС можуть проігнорувати саміт із закордонних справ, який організовує Орбан
Джерело: NV
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу можуть не взяти участь у саміті з закордонних справ, який планує організувати Угорщина 28−29 серпня в Будапешті. Нині Угорщина головує в Раді ЄС, що країна може використовувати для сформування зовнішньополітичного порядку денного блоку.
Низка європейських глав МЗС вважають цей захід “черговим пропагандистським шоу Орбана”. Думки посилилися особливо після його неузгоджених візитів до президента РФ Володимира Путіна та голови КНР Сі Цзіньпіна.
Три анонімні дипломати ЄС повідомили Politico, що високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель має намір скликати голів МЗС ЄС. Він хоче провести “формальну” раду із закордонних справ одночасно із самітом Орбана. Один із дипломатів зауважив, що у такому випадку міністри не зможуть бути присутніми в Будапешті.
За словами дипломата, бойкот саміту у Будапешті має на меті “послати чіткий сигнал про те, що Угорщина не виступає від імені ЄС”. Це рішення підкреслює небажання країн-членів підтримувати угорського прем’єра.
На першій зустрічі під головуванням Угорщини, де обговорювали промислову політику, були присутні лише сім міністрів з інших країн. Один з дипломатів пожартував, що їхня країна “на превеликий жаль” не зможе бути присутньою на саміті від Угорщини, якщо Боррель організує паралельний захід.
2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у Києві зустрівся з президентом Володимиром Зеленським у Києві. У цей час міністр закордонних справ Петер Сіярто провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
Зазначимо, що 8 липня, Орбан вирушив з візитом до Китаю, одразу після відвідин російської столиці. У результаті дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід. Варто нагадати, що Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією. Це він сказав на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що “миротворчі місії”, які проводить прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, не мають стратегії.
Наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував удар по Україні 8 липня. Проте він прямо не засудив РФ за цей обстріл. Крім цього, він не назвав Росію винуватцем.
- 2 липня до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” зазнала найгіршого результату на виборах до Європарламенту у своїй історії.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.
В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.
З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.