Велика Британія має оснастити свою армію гіперзвуковою ракетою до 2030 року — ЗМІ

Джерело: The Telegraph

Велика Британія планує до 2030 року оснастити свою армію гіперзвуковою крилатою ракетою з метою забезпечити власний оборонний потенціал на фоні активного розвитку подібних збройних систем у Китаї, Росії та США.

Міністерство оборони Великої Британії наполягає на тому, щоб нова зброя була розроблена та виготовлена ​​внутрішніми силами країни, а також встановило кінцевий термін для прийняття її на озброєння до кінця десятиліття. Проєкт став частиною стратегії збільшення оборонного бюджету, оголошеного прем’єр-міністром Ріші Сунаком, що передбачає виділення 75 млрд фунтів стерлінгів (понад 94 млрд доларів) на наступні шість років.

Нині ракетні плани перебувають на етапі розробки, і ще не прийнято рішення щодо платформ для їх запуску. Можливі варіанти включають встановлення зброї на винищувачі, такі як Typhoon або F-35, або запуск з військових кораблів.

Представники Міністерства оборони уникнули детальних коментарів, заявивши, що працюють над гіперзвуковими технологіями з метою посилення оборонних можливостей країни. Передбачається, що Велика Британія інвестуватиме до 1 млрд фунтів стерлінгів (понад 1,2 млрд доларів) у цей проєкт протягом наступних семи років, але можливо також закупить ракети у США.

Після розробки гіперзвукової зброї Велика Британія планує передати технології своїм союзникам, таким як США та Австралія, в обмін на співпрацю в інших областях, включаючи різноманітні технології та розробки.

Премʼєр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна найближчим часом спорядить Силам оборони обіцяні винищувачі F-16.

На російській міні у Чорнобильській зоні підірвалася Червонокнижна тварина – дикий кінь Пржевальського.

13 травня посол Німеччини в Україні Мартін Єгер повідомив, що Берлін готує до передачі Україні ще один комплекс IRIS-T вже цього місяця.

Уряд Естонії “серйозно” обговорює можливість відправки військ на захід України, щоб взяти на себе непрямі бойові дії, “тилові” завдання українських сил, аби звільнити їх для протистояння на фронті, заявив радник президента країни з питань національної безпеки Мадіс Ролл.

Європейська федерація журналістів (EFJ) приєдналася до своїх партнерів Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR), щоб висвітлити нинішні проблеми зі свободою преси в Україні протягом двох років після початку повномасштабного вторгнення Росії. У межах проєкту MFRR українську владу закликали серйозно переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.