Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини

Джерело: народний депутат Ярослав Железняк у Telegram

21 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини – 318 нардепів віддали свої голоси за нього. Цей законопроєкт є однією з вимог для початку переговорів про членство України в ЄС.

Проти не проголосував ніхто, ще троє утрималися і 18 депутатів не голосували.

Проєктом закону передбачено вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин відповідно до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.

У документі передбачається надання державних гарантій безоплатного забезпечення підручниками, зокрема електронними, здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин.

Також повинна забезпечуватися можливість мов національних меншин у сфері реклами, а також на публічних, культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходах. Ще йдеться про надання цими мовами екстреної допомоги тощо.

У законі прописано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини. Там для них можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.

Також гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення. Передбачається підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.

Дія закону не поширюється на росіян, які мешкають на території України.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.