Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини
Джерело: народний депутат Ярослав Железняк у Telegram
21 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини – 318 нардепів віддали свої голоси за нього. Цей законопроєкт є однією з вимог для початку переговорів про членство України в ЄС.
Проти не проголосував ніхто, ще троє утрималися і 18 депутатів не голосували.
Проєктом закону передбачено вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин відповідно до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.
У документі передбачається надання державних гарантій безоплатного забезпечення підручниками, зокрема електронними, здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин.
Також повинна забезпечуватися можливість мов національних меншин у сфері реклами, а також на публічних, культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходах. Ще йдеться про надання цими мовами екстреної допомоги тощо.
У законі прописано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини. Там для них можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.
Також гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення. Передбачається підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.
Дія закону не поширюється на росіян, які мешкають на території України.
- 20 вересня Верховна Рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента України Володимира Зеленського.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.