Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини

Джерело: народний депутат Ярослав Железняк у Telegram

21 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про нацменшини – 318 нардепів віддали свої голоси за нього. Цей законопроєкт є однією з вимог для початку переговорів про членство України в ЄС.

Проти не проголосував ніхто, ще троє утрималися і 18 депутатів не голосували.

Проєктом закону передбачено вдосконалення законодавчого регулювання прав і свобод нацменшин відповідно до положень Європейської конвенції з прав людини 1950 року, Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин 1995 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин 1992 року.

У документі передбачається надання державних гарантій безоплатного забезпечення підручниками, зокрема електронними, здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин.

Також повинна забезпечуватися можливість мов національних меншин у сфері реклами, а також на публічних, культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходах. Ще йдеться про надання цими мовами екстреної допомоги тощо.

У законі прописано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини. Там для них можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.

Також гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення. Передбачається підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.

Дія закону не поширюється на росіян, які мешкають на території України.

Канада розширила санкційний список, включивши в нього російського телеведучого Володимира Познера, президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, міністра енергетики Сергія Цивілева та його дружину Анну Цивілева, яка є заступником міністра оборони та двоюрідною племінницею глави РФ Володимира Путіна.

24 лютого президент США Дональд Трамп під час спільної пресконференції з главою Франції Емманюелем Макроном, відмовився називати господаря Кремля Володимира Путіна диктатором, пояснивши, що “не використовує такі слова легковажно”.

США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.

Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.