Відбулося 20-те засідання у форматі «Рамштайн»: перші підсумки

Джерело: пресслужба Міноборони
Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.
Зауважується, що боєприпаси – головна тема засідання. Значна кількість країн заявила про пакети допомоги, які містять боєприпаси – 155 мм, 152 мм, 105 мм – та інші.
Українська сторона вдячна партнерам за те, що по всьому світу шукають та знаходять амуніцію, необхідну для наших військових, – наголосили у повідомленні.
Іншим важливим пунктом порядку денного зустрічі стала ППО. Партнери запевнили в подальшому наданні більшої кількості ракет для наших систем протиповітряної оборони. Як зазначив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус: “Небо над Україною належить українцям. Тому наше спільне завдання – забезпечити перевагу України в повітрі”.
Учасники поінформували, що заходи з підготовки F-16 відбуваються чітко за планом. Україна активно працює з усіма залученими країнами: США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією та іншими партнерами.
Ще одне важливе питання зустрічі – дрони. До дронової коаліції приєдналися декілька нових країн та зробили внески. Перші результати цієї коаліції – конкретні дрони, яких очікують в Україні в кінці березня. Коаліція опрацьовує можливість інвестування в українських виробників дронів.
Окрім цього, на засіданні значну увагу надали роботі вісьмох коаліцій спроможностей (Коаліція повітряних сил, Коаліція інтегрованої ППО та ПРО, Коаліція артилерії, Коаліція бронетанкової техніки та маневреності, Коаліція морських спроможностей, ІТ коаліція, Коаліція розмінування, Коаліція дронів).
Наголошується, що кожна країна в межах цих коаліцій докладає зусиль, щоб підтримати Україну в боротьбі з агресором. Напередодні відбулася координаційна зустріч з лідерами всіх коаліцій щодо подальшої ефективнішої співпраці в межах усіх коаліцій.
19 березня, на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах відбулася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Українську делегацію очолював міністр оборони України Рустем Умєров.
19 березня під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву у форматі “Рамштайн” глава Міноборони Борис Пісторіус пообіцяв нову військову допомогу Україні на 500 мільйонів євро.
Варто нагадати, що 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
Своєю чергою, глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
- 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.