Війська РФ розпочали локалізований наступ на південь від Гуляйполя – ISW

Джерело: ISW

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що російські війська розпочали локалізовані наступальні операції на південь від Гуляйполя (Запорізька область) та, імовірно, реорганізували свої південні угрупування сил, у спробах стримати контрнаступ ЗСУ.

Російський воєнкор і український військовий оглядач незалежно один від одного повідомили, що підрозділи російської 64-ї мотострілецької бригади (35-ї загальновійськової армії Східного військового округу) просунулися на кілька сотень метрів у спірній “сірій зоні” в районі Марфопіль-Червоне (6 км на південний схід від Гуляйполя) 9 жовтня.

Згідно з даними, російські війська атакували на рівні батальйону або менше, що вказує на те, що ці операції, ймовірно, є тактичними та мають на меті відтягнути та стиснути українські сили на південь від Гуляйполя, а не далі на захід у Запорізькій області.

Український військовий оглядач повідомив, що російське військове командування нещодавно реорганізувало Південне угруповання військ для дій на двох напрямках: Маріупольський напрямок на заході Донецької області; і Бердянський напрямок у західній частині Донецької та східної Запорізької областей, де російські війська зосередили найбільше та найякісніших сил.

Український оглядач додав, що це угруповання складається переважно з мотострілкових підрозділів; “найпотужнішої” армії Східного військового округу — 5-ої загальновійськової армії; двох “найменш потужних” армій – 29-ої загальновійськової армії та 36-ої загальновійськової армії; 40-ої та 155-ої ОМБр Чорноморського флоту; і 336-ої морської піхотної бригади Тихоокеанського флоту.

Військовий оглядач повідомив, що російське військове командування визначило першочергове виділення додаткових нових сил і засобів Південному угрупованню військ перед іншими угрупованнями військ на фронті, де російські сили зосередили найбільші та найякісніші сили.

  • У результаті унікальної операції на Бахмутському напрямку військові Третьої штурмової бригади захопили ворожого майора, командира добровольчого батальйону “Алга” 72 ОМСБр РФ.
  • ЗСУ продовжують наступати поблизу Бахмута та просунулися в західній частині Запорізької області. На лінії Роботине-Вербове точаться інтенсивні бої.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.