Влада Сирії вимагає від Росії видати Асада
Джерело: Reuters
Сирійська влада зажадала від Москви видати колишнього президента Башара Асада та його найближчих соратників, котрі втекли до Росії після захоплення Дамаска повстанцями в грудні минулого року. Про це під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ РФ Михайлом Богдановим заявив фактичний лідер Сирії Ахмед Шараа.
У Кремлі також заявили, що продовжують налагоджувати діалог із новим керівництвом Сирії для збереження своїх військових об’єктів у країні. Мовиться про військово-морську базу в Тартусі та авіабазу Хмеймім неподалік портового міста Латакія, втрата яких може завдати серйозного удару по військових можливостях Росії в регіоні.
Інформацію про запит до Росії щодо видачі Асада підтвердило також джерело із сирійської сторони, обізнане з переговорами.
Російська делегація прибула до Дамаска 28 січня — вперше після повалення режиму Асада, який на початку грудня втік до Москви з родиною. У переговорах брали участь два спецпредставники Путіна: з питань Близького Сходу та з питань Сирії. Це заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов та Олександр Лаврентьєв.
За підсумками першого раунду переговорів сирійська сторона випустила заяву, згідно з якою РФ “підтвердила підтримку позитивних змін”, що відбуваються в арабській республіці. У новому сирійському уряді заявили, що “відновлення відносин має враховувати минулі помилки, поважати волю сирійського народу та слугувати його інтересам”. У зв’язку з цим влада Сирії зажадала від Москви, яка раніше бомбила сирійські міста, допомагаючи Асаду боротися з повстанцями, компенсувати завдані збитки.
Було акцентовано роль Росії у відновленні довіри з сирійським народом через конкретні заходи, такі як компенсація, реконструкція та відбудова, — мовиться в заяві.
Раніше стало відомо, що нова влада Сирії за підтримки Туреччини виступає проти збереження російської військової присутності. Усі намагання Москви домовитися зайшли “у глухий кут”.
Нагадаємо, у неділю, 8 грудня, сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада.
Головне управління розвідки поінформувало, що Росія насправді допомогла сирійському диктатору Башару Асаду втекти з Дамаска, використовуючи дезінформацію про зникнення сигналу літака Іл-76Т. Це мало прикрити операцію з порятунку Асада та його оточення.
Російська влада надала притулок поваленому президенту Сирії Башару Асаду та членам його сім’ї, повідомили росЗМІ з посиланням на джерело у Кремлі. Згодом стало відомо, що під особняком генерал-майора Махера аль-Асада, який є братом поваленого президента Сирії Башара Асада, виявили велику мережу тунелів. Родина політика, ймовірно, скористалася підземними переходами для втечі. Їм було надано політичний притулок у Росії.
Перший заступник голови комітету з оборони РФ Олексій Журавльов заявив, що колишньому президенту Сирії Башару Асаду, який отримав притулок у Росії, потрібно дати російське громадянство.
Зауважимо, у 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.
Додамо, французькі слідчі судді видали ордер на арешт скинутого президента Сирії Башара Асада.
Нещодавно стало відомо, що у Сирії можуть знаходитися до 66 місць масових поховань, створених для приховування вбивств противників режиму Башара Асада під час громадянської війни. Про це стало відомо з досліджень правозахисних організацій та свідчень інформаторів.
- Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
- Росія перекидає озброєння та військову техніку із Сирії до Лівії за допомогою авіації, однак з евакуацією майна морським шляхом виникли проблеми. Дозволу на захід кораблів до сирійського порту Тартус досі немає, а в “Олександра Отраковського” протікають баки з пальним.
- Генеральне консульство Туреччини в сирійському Алеппо розпочне роботу 20 січня після тривалої перерви. Про це оголосив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан під час зустрічі в Анкарі з міністром закордонних справ нової сирійської адміністрації Асадом Хасаном Шайбані.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.