Влада Сирії вимагає від Росії видати Асада

Джерело: Reuters

Сирійська влада зажадала від Москви видати колишнього президента Башара Асада та його найближчих соратників, котрі втекли до Росії після захоплення Дамаска повстанцями в грудні минулого року. Про це під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ РФ Михайлом Богдановим заявив фактичний лідер Сирії Ахмед Шараа.

У Кремлі також заявили, що продовжують налагоджувати діалог із новим керівництвом Сирії для збереження своїх військових об’єктів у країні. Мовиться про військово-морську базу в Тартусі та авіабазу Хмеймім неподалік портового міста Латакія, втрата яких може завдати серйозного удару по військових можливостях Росії в регіоні.

Інформацію про запит до Росії щодо видачі Асада підтвердило також джерело із сирійської сторони, обізнане з переговорами.

Російська делегація прибула до Дамаска 28 січня — вперше після повалення режиму Асада, який на початку грудня втік до Москви з родиною. У переговорах брали участь два спецпредставники Путіна: з питань Близького Сходу та з питань Сирії. Це заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов та Олександр Лаврентьєв.

За підсумками першого раунду переговорів сирійська сторона випустила заяву, згідно з якою РФ “підтвердила підтримку позитивних змін”, що відбуваються в арабській республіці. У новому сирійському уряді заявили, що “відновлення відносин має враховувати минулі помилки, поважати волю сирійського народу та слугувати його інтересам”. У зв’язку з цим влада Сирії зажадала від Москви, яка раніше бомбила сирійські міста, допомагаючи Асаду боротися з повстанцями, компенсувати завдані збитки.

Було акцентовано роль Росії у відновленні довіри з сирійським народом через конкретні заходи, такі як компенсація, реконструкція та відбудова, — мовиться в заяві.

Раніше стало відомо, що нова влада Сирії за підтримки Туреччини виступає проти збереження російської військової присутності. Усі намагання Москви домовитися зайшли “у глухий кут”.

Нагадаємо, у неділю, 8 грудня, сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада.

Головне управління розвідки поінформувало, що Росія насправді допомогла сирійському диктатору Башару Асаду втекти з Дамаска, використовуючи дезінформацію про зникнення сигналу літака Іл-76Т. Це мало прикрити операцію з порятунку Асада та його оточення.

Російська влада надала притулок поваленому президенту Сирії Башару Асаду та членам його сім’ї, повідомили росЗМІ з посиланням на джерело у Кремлі. Згодом стало відомо, що під особняком генерал-майора Махера аль-Асада, який є братом поваленого президента Сирії Башара Асада, виявили велику мережу тунелів. Родина політика, ймовірно, скористалася підземними переходами для втечі. Їм було надано політичний притулок у Росії.

Перший заступник голови комітету з оборони РФ Олексій Журавльов заявив, що колишньому президенту Сирії Башару Асаду, який отримав притулок у Росії, потрібно дати російське громадянство.

Зауважимо, у 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.

Додамо, французькі слідчі судді видали ордер на арешт скинутого президента Сирії Башара Асада.

Нещодавно стало відомо, що у Сирії можуть знаходитися до 66 місць масових поховань, створених для приховування вбивств противників режиму Башара Асада під час громадянської війни. Про це стало відомо з досліджень правозахисних організацій та свідчень інформаторів.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.