Як придбати та встановити власну електространцію: Кабмін оприлюднив новий закон
Джерело: Кабінет міністрів України
Українці зможуть отримати допомогу від держави на встановлення вітрогенераторів та іншого обладнання для видобутку “зеленої” енергії. Про це йдеться у новому документі, нещодавно оприлюдненому Кабміном – “Порядок фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії”.
Згідно розпорядження, громадяни України зможуть отримати 480 000 гривень у кредит на одну особу під 0% терміном на 5 років. Дана сума виділятиметься на придбання обладнання та оплату послуг зі встановлення.
Під час виділення коштів будуть враховувати також тип установки – потужністю 1-10 кВт із гібридними інверторами, здатними працювати автономно і разом із зовнішньою електромережею. Система повинна бути оснащеною акумулятором, ємністю 1 кВт-год на кожен 1 кВт встановленої потужності генератора. Використовувати подібну “зелену” станцію можливо тільки для власних потреб, а не для отримання прибутку.
Позику зможуть отримати громадяни України, податкові резиденти України, громадяни інших держав, особи без громадянства, які мають законні підстави для проживання в Україні.
Відмовлятимуть у наданні забезпечення, за даними Кабміну, росіянам, банкрутам, учасникам проваджень про неплатоспроможність, підсанкційним особам та людям, котрі вчинили злочин проти основ національної безпеки.
- Колишній дитячий омбудсмен та виконавчий директор БО Save Ukraine Микола Кулеба повідомив, що в Україну повернули ще 14 дітей з тимчасово окупованих територій та Росії.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.