Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій
Джерело: Міненерго
Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій та впровадженні мобільних турбін.
Оператор газотранспортної системи України підписав меморандуми про взаєморозуміння з японськими виробниками енергетичного обладнання – компаніями Sumitomo Corporation та Kawasaki Heavy Industries.
Перший документ – тристоронній меморандум між ОГТСУ, Sumitomo Corporation і Kawasaki Heavy Industries передбачає модернізацію газових компресорних станцій.
Другий – двосторонній меморандум про взаєморозуміння з Sumitomo Corporation передбачає співпрацю у впровадженні мобільних газових турбін з використанням найсучасніших технологій для посилення стійкості та гнучкості енергосистеми України.
Компанії вже цього року почнуть необхідні дослідження, підготовку техніко-економічного обґрунтування для якнайшвидшої реалізації проєктів.
Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Японії за системну підтримку у відновленні енергетичного сектору України.
“Автотрансформатори, газові турбіни, захисні споруди – все це ми отримуємо завдяки непохитній позиції Японії у прагненні підтримати Україну та український народ. Також Японія є нашим партнером у реалізації формули миру президента Володимира Зеленського, важливими складовими якої є пункти енергетичної безпеки, а також радіаційної та ядерної. Щиро вдячні за стійку позицію та підтримку”, – підкреслив міністр.
Своєю чергою, генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа також подякував японським партнерам за активну співпрацю у складний для країни час.
- У межах співпраці між двома країнами Японія оголосила про передачу Україні 1800 габіонів – захисних конструкцій для об’єктів критичної інфраструктури.
- Японія збирається надати допомогу Україні у сумі 15,8 мільярда єн (або 106 мільйонів доларів США) для підтримки відновлення країни після війни в семи ключових сферах.
- Японія передала військовим медичним закладам України найсучасніше медичне обладнання.
- Представники Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) передали Україні частину обладнання для навчання, яке згодом спрямують до областей, щоб технічно оснастити цифрові освітні центри.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.