Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій
Джерело: Міненерго
Японія допоможе Україні у модернізації газових компресорних станцій та впровадженні мобільних турбін.
Оператор газотранспортної системи України підписав меморандуми про взаєморозуміння з японськими виробниками енергетичного обладнання – компаніями Sumitomo Corporation та Kawasaki Heavy Industries.
Перший документ – тристоронній меморандум між ОГТСУ, Sumitomo Corporation і Kawasaki Heavy Industries передбачає модернізацію газових компресорних станцій.
Другий – двосторонній меморандум про взаєморозуміння з Sumitomo Corporation передбачає співпрацю у впровадженні мобільних газових турбін з використанням найсучасніших технологій для посилення стійкості та гнучкості енергосистеми України.
Компанії вже цього року почнуть необхідні дослідження, підготовку техніко-економічного обґрунтування для якнайшвидшої реалізації проєктів.
Міністр енергетики України Герман Галущенко подякував Японії за системну підтримку у відновленні енергетичного сектору України.
“Автотрансформатори, газові турбіни, захисні споруди – все це ми отримуємо завдяки непохитній позиції Японії у прагненні підтримати Україну та український народ. Також Японія є нашим партнером у реалізації формули миру президента Володимира Зеленського, важливими складовими якої є пункти енергетичної безпеки, а також радіаційної та ядерної. Щиро вдячні за стійку позицію та підтримку”, – підкреслив міністр.
Своєю чергою, генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа також подякував японським партнерам за активну співпрацю у складний для країни час.
- У межах співпраці між двома країнами Японія оголосила про передачу Україні 1800 габіонів – захисних конструкцій для об’єктів критичної інфраструктури.
- Японія збирається надати допомогу Україні у сумі 15,8 мільярда єн (або 106 мільйонів доларів США) для підтримки відновлення країни після війни в семи ключових сферах.
- Японія передала військовим медичним закладам України найсучасніше медичне обладнання.
- Представники Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) передали Україні частину обладнання для навчання, яке згодом спрямують до областей, щоб технічно оснастити цифрові освітні центри.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.