Японія передала Україні шість дизель-генераторів для портів Великої Одеси

Джерело: Адміністрація морських портів України

Японія передала Україні шість дизель-генераторів потужністю 550 кВА для забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури портів Великої Одеси.

Відтак, у межах угоди між урядами України та Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу, в межах проєкту екстреного відновлення та реконструкції, що реалізується через Японську агенцію міжнародного співробітництва (JICA), У Чорноморську філію ДП “АМПУ”  доставлено шість дизель-генераторів “Volvo” потужністю 550 кВА, на базі автомобілів “Iveco”.

5 грудня у Києві відбулася церемонія передачі мобільних транспортних засобів електропостачання. У церемонії взяли участь постійний представник офісу JICA в Україні Сугімото Сатоші та заступник голови АМПУ Сергій Ковшар.

Зображення: Адміністрація морських портів України

За словами голови АМПУ, дизель-генератори планується використовувати в разі довгострокового відключення від мереж електропостачання об’єктів критичної інфраструктури.

“За сумарною потужністю, передані генератори зможуть повністю забезпечити потреби в електроенергії адміністрацій філій портів Великої Одеси. А з огляду на мобільність обладнання, за необхідності, можуть бути направлені в будь-яку філію ДП “АМПУ”, – зазначив голова АМПУ Юрій Литвин.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.