Японія та Камбоджа спільно розміновуватимуть територію України
Джерело: BBC
Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.
Міністерка висловила впевненість у тому, що країна, котра пройшла через такий досвід, зможе зробити істотний внесок у розмінування території України.
Камбоджа вважається одним зі світових лідерів у технологіях розмінування. На території країни, де майже 30 років тривала громадянська війна, було розміщено мільйони мін.
Після закінчення війни у 1998 році країна спільно з Японією проводить роботи з розмінування своєї території.
Україна через 14 місяців після російського вторгнення — до весни минулого року — стала найбільшою замінованою територією світу, зокрема обійшовши за показником Афганістан і Сирію. Майже третина території України (174 000 кв. км), яка побувала в окупації, на той момент була забруднена мінами.
Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Ми повідомляли, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
Міжнародні партнери України виділили на проєкти в гуманітарному розмінуванні на 2022-2027 роки понад 700 мільйонів доларів США.
Зокрема, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ станом на зараз близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. Міністр зазначив, що найбільш щільно заміновані деокуповані регіони. Власне стабілізаційні заходи там починаються саме із розмінування.
Додамо, що в березні саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення, повернули в господарську експлуатацію – майже 23,5 тис. га. Усього з початку року обстежено 80,3 тис. га земель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
- За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
На прифронтових територіях України зареєстровано 180 253 компанії, що складає 13% від загальної кількості бізнесів у країні (понад 1,4 млн).
У ніч на 29 листопада Сили оборони України здійснили удар по нафтобазі “Атлас” у Ростовській області Росії, спричинивши пожежу на об’єкті з принаймні двома осередками займання.
Президент України підписав державний бюджет на 2025 рік. У ньому на оборону передбачено 26,3% ВВП або 2,23 трлн грн. Це на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.
Протягом минулої доби, 28 листопада, зафіксовано 207 бойових зіткнень. Втрати російських окупантів склали 2030 військових.
Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.