Єврокомісія перерахувала Україні черговий транш у розмірі 1,5 млрд євро

Джерело: президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter.
Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 мільярда євро.
“Я рішуче засуджую удари Росії по українських зернових сховищах та по експортній інфраструктурі. Поки Росія продовжує свою безжальну війну, ми продовжуємо підтримувати Україну. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 мільярда євро, щоб забезпечити дієздатність держави та для відновлення інфраструктури. Далі буде більше”, – написала Урсула фон дер Ляєн.
Крім того, додамо, що Міжнародна фінансова корпорація (МФК), одна з п’яти інституцій Групи Світового банку, розглядає можливість інвестувати 1,5 мільярда доларів у банківський, агробізнесовий та інфраструктурний сектори України.
Альфонсо Гарсіа Мора, віцепрезидент МФК (IFC) в Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, сказав, що кредитор надав майже 400 мільйонів доларів на підтримку України з початку російського повномасштабного вторгнення.
Кошти підтримали зовнішню торгівлю й ключові галузі агробізнесу та ІТ. Гарсіа Мора зазначив, що ІТ-сектор може стати “революцією в цій країні”, сприяючи відновленню більш інноваційної та диверсифікованої економіки України.
За його словами, МФК зосередиться на секторі агробізнесу, планує підтримувати банківський сектор і розраховує на більш довгострокові проєкти в інфраструктурі.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
Росія продовжує втрачати позиції на ринку озброєнь Індії, котра ще з радянських часів була найбільшим покупцем зброї у Кремля, тоді як останніми роками забезпечувала 20% замовлень “Рособоронэкспорта”.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
На доручення президента Володимира Зеленського, глава МЗС Андрій Сибіга запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу України у подоланні енергетичної кризи.
Берегова охорона Фінської затоки поінформувала, що минулого тижня танкер, котрий належить до так званого тіньового флоту Росії, спричинив небезпечну ситуацію в міжнародних водах поблизу маяка Калбодагрунд.