Євросолідарність: Шлях до членства в ЄС – обʼєднання проукраїнських сил і суспільства

Джерело: пресслужба “Євросолідарності”

Політична сила “Європейська Солідарність” опублікувала заяву з нагоди офіційного початку переговорів ЄС з Україною про вступ до блоку.

“Україна платить найвищу ціну за своє європейське майбутнє. 33 роки тому, відірвавшись від радянської імперії, ми почали важкий шлях повернення в європейську родину.

Сьогодні – історичний день. Офіційне відкриття перемовин про вступ в ЄС і затвердження переговорної рамки – це велике політичне рішення Євросоюзу, яке базується в першу чергу на досягненнях останнього десятиріччя, на жертовності Небесної Сотні і результатах Революції гідності, успішному виконанню Угоди про асоціацію з ЄС і безвізовому режимі.

Безумовно, наша команда пишається нашим внеском у цей важливий процес. Але сьогодні ми в першу чергу дякуємо Збройним Силам України, чий героїзм і мужність наблизили сьогоднішнє історичне рішення. ЗСУ – наш головний дипломат і переговорник!

Саме Армія і український народ щодня захищають принципи і цінності, на яких базується Європейський Союз, спонукали і до переосмислення ролі Євросоюзу та його геополітичного майбутнього.

Українське суспільство протягом десятиріч виборювало це право – самим визначати свій геополітичний вибір, свій зовнішній вектор. Сьогодні наше право стати членом ЄС формалізовано.

Для того, аби мрія стала реальністю, важливо обʼєднати зусилля всіх проукраїнських політичних сил, громадських організацій і професійних спільнот, бізнес-асоціацій і фахівців держслужби, аби спільно долати виклики на шляху до ЄС. Рухатися максимально швидко, при цьому захищаючи і національні інтереси в різних секторах економіки.

Пропонувати професійні рішення, відмовитися від популізму і шапкозакидання. Й головне – сповідувати і реалізовувати принципи ЄС, будуючи державну політику на імплементації Копенгагенських критеріїв.

“Європейська Солідарність” чітко розуміє і відстоює пріоритети функціонування демократичних інституцій, верховенство права, реальної реформи держслужби, забезпечення прав і свобод громадян, попри всі виклики війни. Ми щодня говоримо про це в парламенті і на всіх майданчиках, усвідомлюючи, що саме ці кластери стануть основою для наших можливостей відкриття нових глав в перемовинах про вступ і отримання поступового доступу до різних сфер і частин ринку Євросоюзу.

Саме ці напрямки визначатимуть, наскільки швидко і ефективно ми будемо рухатися далі, в технічних і економічних секторах.

Свобода слова і реальна, а не фасадна боротьба з корупцією – це також важлива складова нашого руху.

Попереду – важливий і цікавий шлях, багато роботи зі зміни нашого законодавства і функціонування державних інституцій. Україна визначилася зі своєю обʼєднуючою національною ідеєю – членство в ЄС і НАТО. Маємо пройти цей шлях швидко, разом, всім українським суспільством! Слава ЗСУ!”

Зауважимо, 23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

Вже 25 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейська комісія підтримує початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. В озвученому висновку ЄК мовиться про те, що Україна продовжує системні зусилля щодо приєднання до ЄС та виконала всі 4 додаткові кроки-реформи. Тепер Україна очікує від європейських партнерів наступного кроку – початку переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця.

Раніше Німеччина зазначила, що Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу.

Своєю чергою, Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.

14 червня посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку, а 21 червня затвердили дату початку переговорів.

Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови, – мовилося у повідомленні.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.