Євросоюз остерігається, що Трамп скасує санкції США проти Росії – FT

Джерело: Financial Times
Посадовці ЄС остерігаються, що Дональд Трамп скасує санкції проти Росії, запроваджені Джо Байденом, що може кардинально змінити міжнародні відносини та торгівлю.
У блоці вважають, що Трамп може скасувати санкції лише тому, що вони були ухвалені Байденом, не задумуючись про те, як це вплине на європейських союзників.
Відтак, повідомили джерела, Єврокомісія вже почала переглядати укази Байдена – від санкцій проти РФ до торгівлі та кібербезпеки – аби зрозуміти, що зі скасованого найбільше вплине на блок чи підірве його заходи.
Те, що ЄС поспішає провести перевірку до інавгурації Трампа свідчить, що блок не впевнений у тому, що робитиме Трамп після повернення у Білий дім, насамперед після його погроз у бік союзників.
Днями Трамп повідомив, що не виключає застосування воєнної сили чи введення мит щодо Данії, аби вона продала Гренландію. Він також пропонував Канаді стати 51-м штатом США та висловив зацікавленість Панамським каналом.
Та чи не найбільше Євросоюз занепокоєний тим, що Трамп може скасувати санкції проти Росії, запроваджені у відповідь на її повномасштабне вторгнення в Україну. Посадовці ЄС сподіваються, що він залишить їх у силі як спосіб тиску на Кремль.
Ще влітку 2024 року Єврокомісія створила внутрішню групу зі старших посадових осіб, яка займалась створенням стратегії потенційних наслідків дій Трампа, як їх стримувати, та як реагувати.
Загалом група зосередилась на потенційних торгівельних конфліктах, скороченні підтримки України та зменшенню уваги США щодо безпеки Європи.
Укази можуть видавати лише президенти і вони можуть скасувати їх у будь-який час. Коли до влади приходить новий лідер, він, зазвичай, переглядає укази свого попередника.
Коли Трамп став президентом у 2017 році, він скасував так звану Кубинську відлигу, запроваджену своїм попередником Бараком Обамою, та вийшов з Паризької кліматичної угоди.
Згодом він припинив участь США у ядерній угоді з Іраном, яка також була ухвалена під час президенства Обами.
“Проблема у тому, що він вирішує скасувати все лише тому, що це зробив Байден. нам потрібно знати, як це може вплинути на нас”, – сказало одне з джерел.
- Спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог наголосив, що майбутній президент США не піде на поступки Кремлю у питанні України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.
Деякі союзники США дуже занепокоєні угодою про припинення російсько-української війни, запропоновану адміністрацією Дональда Трампа.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.
Дональд Трамп вкотре звинуватив Володимира Зеленського у неконструктивній поведінці у питанні перемовин з Росією, ініційованих самим Трампом всупереч позиції України та союзників. За словами президента США, проблема у тому, що Володимир Зеленський “хизується” тим, що Україна ніколи не визнає Крим російським, хоча “Крим навіть не є предметом дискусії”. Ця дивна, на перший погляд, заява вкотре демонструє, що той віртуальний світ, у якому воліє перебувати Дональд Трамп, отримав ще одну тріщину навіть не від зіткнення, а просто від наближення до реальності.