За понад півтора року більш ніж чотири тисячі українців евакуйовано на лікування до Європи
Джерело: МОЗ України
За понад півтора року Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами евакуювали вже понад 4 100 постраждалих українців на лікування до клінік Європи.
Вже понад півтора року тривають евакуаційні рейси, організовані у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії та партнерів. Евакуюють постраждалих громадян України, які потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.
Так, загалом завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 531 українця. Серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями, онкопацієнти та люди з хронічними захворюваннями. Ще 585 пацієнтів – це діти з онкологічними захворюваннями.
У відомстві зазначили, що перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі забезпечують транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони “Укрзалізниці”, команда БО “Лікарі без кордонів”, а також бригади парамедиків із європейських країн, законтрактовані ВООЗ.
Насамперед до закордонних клінік направляють:
- пацієнтів із травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
- пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
- дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
- дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
- дітей з орфанними захворюваннями.
Евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.
- Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.