Завдяки системі DELTA знищено ворожої техніки на більше ніж $15 мільярдів – Міноборони

Джерело: пресслужба МОУ

Екосистема інноваційних продуктів для ведення бойових дій DELTA продемонструвала високу ефективність на полі бою і вже введена в експлуатацію для усіх підрозділів сектору безпеки і оборони України.

Сучасна система DELTA від Міноборони ефективно застосовується Збройними силами. Завдяки DELTA вже знищено ворожої техніки на більше ніж 15 мільярдів доларів, — повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

За його словами, тепер інноваційний продукт Міноборони буде впроваджений в усіх силових структурах.

Для цього наша цифрова команда спільно з Держспецзв’язку, СБУ та іншими партнерами модернізували заходи безпеки, щоб наші Сили оборони отримували найбільш технологічні інструменти для знищення ворога, – додав очільник Міноборони.

DELTA – розробка Центру інновацій та розвитку оборонних технологій МОУ. Система успішно пройшла аудит та відповідає сучасним вимогам комплексної системи захисту інформації. Завдяки модернізації підходів до прийому програмного забезпечення система DELTA може офіційно інтегруватися у бойові процеси українського війська.

Зауважується, що інструменти платформи DELTA вже випробувані на полі бою і відтепер матимуть ширше застосування нашими воїнами для досягнення технологічної переваги над ворогом.

З 2019 року система тестується на навчаннях НАТО CWIX, де відбувається випробування та покращення взаємосумісності бойових систем між країнами-членами та країнами-партнерами.

У МОУ запевнили, що цьогоріч DELTA пройшла успішні тестування п’яти різних стандартів взаємосумісності, а також інтегрувалась з польською системою управління артилерійським вогнем TOPAZ та відпрацювала складні сценарії збору даних про розташування власних сил і дружніх підрозділів.

Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.

Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям,  Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.

Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.

Довідка. Як повідомляло Головне управління забезпечення супроводу життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура кодифікації, допуску до експлуатації для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів.

Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.