ЗСУ просунулися на Курщині та відновили позиції в Торецьку – карти ISW

Джерело: ISW
За даними аналітиків, українські війська просунулися на Курщині та відновили позиції в Торецьку. Тоді як росіянам вдалось просунутися поблизу Борової, Покровська та Курахового.
Геолокаційні кадри, опубліковані 26 січня, показують, що українські сили нещодавно незначно просунулися в центрі Погребків (на північ від Суджі) та в лісистій місцевості на північний захід від Косиці (північно-східний Суджа).
26 січня російські війська продовжили наземні атаки на північний схід від міста Харків поблизу Вовчанська, але не просунулися.
Також 26 січня ворог продовжував наступ на Куп’янському напрямку. Українські підрозділи, які діють на Куп’янському напрямку, 25 січня опублікували кадри, на яких видно, як російські війська ведуть посилений взводний механізований штурм біля Піщаного (на південний схід від Куп’янська) у напрямку Куп’янськ-Вузлового (на захід від Піщаного), а також повідомили, що українські сили знищили всі чотири БТРи.
Росіяни просунулися в напрямку Борової 26 січня. Геолокаційні кадри показують, як російські солдати піднімають російський прапор у східному Твердохлібовому (на південний схід від Борової), що свідчить про те, що противник нещодавно просунувся до східної частини поселення та захопив Новоєгорівку (на схід від села Твердохлібове).
26 січня російські війська продовжили наступальні дії на Лиманському напрямку, але підтверджених наступів не зробили. 25 і 26 січня російські війська вели наступальні дії на північний схід від Лиману в районах Колодязі, Ямполівки, Тернів, Іванівки, Новолюбівки та на схід від Лиману в районі Торського.
Як йдеться у звіті, росіяни продовжували наземні атаки біля самого Часового Яру; на північ від Часового Яру в районі Оріхово-Василівки і на Новомаркове; і на південь від Часового Яру біля Ступочок, Білої Гори та Предтечиного 25 і 26 січня.
Українські сили відновили обмежені позиції в Торецьку 26 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 січня, показують, що українські сили відновили обмежені позиції в північно-західному Торецьку. 25 і 26 січня окупанти продовжували наступати поблизу Торецька та в його межах, у тому числі біля шахти Торецька на півночі Торецька.
Російські війська незначно просунулися на захід від Покровська 26 січня та в напрямку Курахового 26 січня.
- Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.