Німеччині може знадобитися перевищити цільові витрати НАТО у 2% – глава Міноборони

Джерело: Reuters

Німеччині, можливо, доведеться витратити більш як 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону, щоб стримувати Росію в найближчі роки, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Я з гордістю можу сказати, що цього року ми витратимо понад 2% нашого ВВП на оборону. Я також достатньо реалістичний, щоб побачити, що цього може бути недостатньо в наступні роки, — заявив Пісторіус на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки.

Міністерство оборони країни цього тижня повідомило, що Німеччина досягла цільового показника у 2% альянсу в НАТО вперше з часу закінчення холодної війни, оскільки витрати зросли після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Коментарі Пісторіуса з’явилися після того, як міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив 16 лютого, що для Німеччини буде “викликом” зберегти витрати на оборону на рівні 2% ВВП.

Акцентуємо, Німеччина вперше з 1992 року досягла цілі Альянсу щодо виділення 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.

Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.

Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.