Республіканці хочуть створити власний законопроєкт про допомогу Україні – NBC

Джерело: NBC

Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.

Розробкою даною проєкту закону займаються спікер Палати представників Майк Джонсон та голови основних комітетів Палати представників, які займаються нацбезпекою.

Автори сподіваються, що цей законопроєкт буде прийнято Конгресом та схвалено іншими республіканцями, які проти подальшої підтримки України.

Одразу три джерела зазначили, що проєкт закону зараз на дуже ранній стадії і не має чіткого формування. Однак республіканці, які підтримують Україну, хочуть почати розглядати законопроєкт щойно 22 березня Конгрес оголосить черговий термін припинення роботи уряду.

Додаткове очікування може призвести до подальшої затримки допомоги і перенесення питання щодо її розгляду на квітень, оскільки наприкінці березня Конгрес йде на заплановану двотижневу перерву.

Серед пропозицій – надання невійськової допомоги у вигляді кредиту. Тобто, економічна допомога для підтримки загальної функції уряду України та його довгострокових зусиль з відновлення буде залежати від позики згідно з цим планом.

Російські активи, конфісковані урядом США через санкції, також можуть бути використані як застава для позик українцям. За планами, законопроєкт також може мати щедру систему погашення для допомоги Україні.

Пропозиція позик як частина пакета покликана полегшити занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярдну допомогу США Україні та заявили, що не підтримуватимуть надсилання додаткових доларів платників податків США без довгострокового плану перемоги у війні.

У Палаті представників вважають, що така пропозиція покладе на РФ хоча б часткову відповідальність щодо відновлення України після війни.

Надання допомоги у вигляді позик підтримує й експрезидент і головний претендент на участь у виборах президента від республіканців Дональд Трамп.

Своєю чергою у Білому домі пропозиції республіканців не вважають найкращою.

“Певна допомога краща, ніж її відсутність, але це не ідеальний спосіб її надання. Попросити країну взяти на себе десятки мільйонів доларів боргу, який вона не може дозволити собі виплатити, — це рецепт для значного тягаря, що завдасть Україні шкоди в довгостроковій перспективі та може призвести до економічної кризи в майбутньому”, – зазначило джерело, знайоме з позицією Білого дому.

Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.