Відмова надати Taurus Україні дозволить уникнути прямого конфлікту НАТО з РФ – Шольц
Джерело: The Telegraph
Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що його рішення не постачати Україні крилаті ракети Taurus спрямоване на те, щоб уникнути прямого конфлікту між Росією та НАТО.
“Як глава уряду, я повинен взяти на себе відповідальність у питаннях війни та миру… це також стосується питання Taurus”, – сказав він газеті Märkische Allgemeine.
Він сказав, що ретельно розглядає кожне постачання зброї Україні, щоб уникнути війни РФ та НАТО.
“Ми зробимо все можливе, щоб війна не розгорталася, тобто війна між Росією та НАТО… з кожним постачанням зброї ми будемо ретельно розглядати, що це означає в цьому контексті. Тому я вирішив так, як вирішив”, – зазначив Шольц.
Нагадаємо, що раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовлявся надсилати Україні Taurus через побоювання, що вони будуть використані для атаки на Керченський міст. Проте він зазнає все більшого політичного тиску.
Зауважимо, 14 березня німецькі законодавці відхилили новий заклик опозиції до уряду відправити в Україну ракети великої дальності Taurus.
Міністерка закордонних справ Анналена Бербок кулуарно намагається переконати канцлера Олафа Шольца спорядити в Україну крилаті ракети Taurus.
Повідомляється, що міністерка пропонує зокрема варіант передачі Taurus Великій Британії, яка надає ракети українцям, але зберігає контроль над цілями. Водночас, за інформацією ЗМІ, поки що Шольц поки залишається непохитним.
Канцлер Олаф Шольц уже вдавався до бартеру як непрямого варіанту військової допомоги на початку повномасштабної війни, коли ще не хотів відправляти в Україну танки Leopard 2.
Німеччина могла б передати Великій Британії крилаті ракети Taurus, а Лондон, своєю чергою, міг би постачити Україні нові ракети Storm Shadow. У виданні пояснили, що Storm Shadow і Taurus схожі за характеристиками, проте аж ніяк не ідентичні.
Бербок дала зрозуміти, що підтримуватиме постачання Taurus. Ще влітку міністерка дуже чітко сказала, що Україні потрібні різноманітні системи озброєння, зокрема й Taurus. Це також включало, наприклад, ракетні установки та самохідні гаубиці, які Німеччина вже спорядила ЗСУ.
9 березня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон запропонував Німеччині підтримку для можливого постачання Україні крилатих ракет Taurus.
Нещодавно глава компанія Taurus Systems Йоахім Кнопф заявив, що компанія зможе оперативно відновити запаси далекобійних ракет у разі їх постачання в Україну.
Своєю чергою, глава українського МЗС Дмитро Кулеба не полишає сподівання, що зможе змінити думку федерального уряду Німеччини.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен закликав Німеччину розглянути можливість надання Україні далекобійних ракет Taurus для підтримки у повномасштабній війні проти Росії.
А згодом уряд Великої Британії в приватному порядку закликав Німеччину передати Україні ракети далекого радіусу дії Taurus.
Довідка. Taurus – керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів, які є аналогом британських Storm Shadow. Останні вже використовують українськими військовими. Taurus запускають винищувачі, а надалі вони самостійно знаходять свої цілі й можуть летіти під радарами. Ці ракети вважають ефективними проти захищених цілей, зокрема командних бункерів чи складів боєприпасів.
- Депутати німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (“Вільні демократи”), Антон Гофрайтер (“Зелені”) та Андреас Шварц (СДПН) написали листа до канцлера Олафа Шольца та міністра оборони Бориса Пісторіуса, у якому, зокрема, вимагають передати Україні далекобійні ракети Taurus.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- Україна отримала від Німеччини новий пакет військової допомоги, який охоплює складові для систем ППО IRIS-T, броньовану техніку і різні дрони.
- 22 лютого переважною більшістю депутати німецького бундестагу відхилили проєкт резолюції про постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. 22 лютого на підтримку документа висловилися лише 182 депутати, 480 були проти і ще п’ятеро утрималися.
У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.
В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.
Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.
Командир бригади Нацгвардії “Азов” підполковник Денис Прокопенко, відомий за позивним “Редис”, взяв участь у зйомках відео для благодійного фонду Олександра Усика. У відеоролику він надягає боксерські рукавички, які належать українському чемпіону, а згодом залишає на них свій автограф.
Віктор Орбан годину спілкувався з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у середу, 11 грудня.