Молдова розпочала військові навчання зі США

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Молдови

У Молдові стартували міжнародні військові навчання JCET-2024 (Joint Combined Exchange Training) за участю військ США та Румунії.

Навчання відбудуться у навчальних центрах Національної армії з 1 по 19 квітня. Метою навчань є спільна підготовка та обмін досвідом молдовських, румунських та американських спецпризначенців, а також підвищення рівня оперативної взаємодії між контингентами-учасниками.

Повідомляється, що у маневрах візьмуть участь бійці спецпідрозділу Fulger, котрі беруть участь у навчаннях з 2009 року, а також Pantera. Окрім цього, вперше залучать представників Служби державної охорони.

За сценарієм військовослужбовці виконуватимуть стрибки з парашутом, стрільби з новітньої зброї вдень і вночі, тренування в польових умовах з виконанням завдань.

Joint Combined Exchange Training відбувається відповідно до плану підготовки Національної армії на 2024 рік.

Молдова проводить військові навчання з країнами НАТО на тлі загрози з боку РФ. Кишинів неодноразово звинувачував Москву у бажанні влаштувати держпереворот, зокрема використовуючи регіон невизнаного Придністров’я.

28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.

Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.

Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.

Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.

У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.

В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.

28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.