Польща перекине додаткові війська на кордон із Білоруссю

Джерело: 300Polityka

22 травня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш поінформував, що Варшава планує збільшити кількість військовослужбовців, аби підсилити кордон з Білоруссю.

Глава Міноборони запевнив, що країна готова збільшити військову присутність на польсько-білоруському кордоні.

Ми захистимо польський кордон, поліція та прикордонна служба отримають підтримку та якісне оснащення, — повідомив Камиш.

Зауважується, що там встановлять залізобетонні їжаки та обладнання для моніторингу й боротьби з безпілотниками.

Нині на кордоні перебуває 5,5 тисячі військових.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

Також стало відомо, що столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.

У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.

Раніше у Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

  • Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш запропонував побудувати лінію оборонних бункерів, траншей та ровів уздовж кордону з РФ та Білоруссю.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
  • Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.