У КНДР назвали Південну Корею, США та Японію «азійською версією НАТО»

Джерело: Reuters

Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.

27 червня розпочалися широкомасштабні військові навчання “Freedom Edge” із залученням військово-морських есмінців, винищувачів і атомного американського авіаносця “Теодор Рузвельт”, спрямовані на посилення захисту від “ракет, підводних човнів і повітряних атак”.

Навчання розробили та погодили на тристоронньому саміті в Кемп-Девіді минулого року для зміцнення військового співробітництва на тлі напруженості на Корейському півострові через випробування зброї КНДР.

Водночас у заяві МЗС КНДР наголосили, що “Пхеньян не ігноруватиме зміцнення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною відповіддю”.

У відомстві також заявили, що Вашингтон продовжує свої зусилля з “приєднання Південної Кореї та Японії до Організації Північноатлантичного договору”, додавши, що намір Південної Кореї постачати зброю Україні є одним із “прикладів цих зусиль”.

Своєю чергою, Міністерство оборони Сеула заявило, що навчання “Freedom Edge” були відповіддю на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.

Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, що Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Згодом МЗС Південної Кореї викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю.

Раніше Південна Корея та США звинуватили Північну Корею у постачанні Росії озброєння для війни проти України. Зокрема експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання Сполучених Штатів і Південної Кореї як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула.

Минулого року США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання протиракетної оборони.

На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає з офіційним візитом Росію 8-10 липня для переговорів з главою РФ Володимиром Путіним, повідомили у міністерстві закордонних справ країни.

Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що його країна збільшить постачання електроенергії в Україну вже восени у межах допомоги на тлі безперервних російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

На 89-му році життя помер албанський письменник Ісмаїл Кадаре.