Захід не дозволяє ЗСУ атакувати всі цілі росіян навіть на окупованих територіях – Le Monde
Джерело:Le Monde
Західні союзники не дозволяють ЗСУ запускати ракети по всім російським цілям, навіть на окупованих територіях України. Так, Захід чітко обмежив які цілі можна вражати їх зброєю, наприклад, у Криму. Про це повідомило видання Le Monde з посиланням на власні джерела.
Західні країни довго стримували постачання ракет в Україну, побоюючись ескалації. Проте у 2023 році США постачали Україні балістичні ракети ATACMS з дальністю до 150 км. Франція і Британія наслідували приклад США, передавши ракети SCALP і Storm Shadow.
Спочатку союзники погодилися заборонити удари по російській території. Проте, після наступу Росії на Харківщині, Київ отримав дозвіл на удари по військовим об’єктам за кордоном, щоб запобігти розгортанню російських сил. Це співпало з наданням США ракет ATACMS з дальністю 300 км, що дало змогу атакувати стратегічні об’єкти, зокрема в окупованому Криму.
Однак, згідно з джерелами Le Monde, українські сили зробили “кілька помилкових кроків”.
“У червні, наприклад, вони завдали удару по російській військовій базі, на якій розташовані радари, що використовуються для “раннього попередження” — іншими словами, для російського ядерного стримування — і по центру космічного зв’язку в Криму. Обидва об’єкти були уражені протягом короткого проміжку часу, причому один з ударів був здійснений з використанням ПЗРК ATACMS. Попри те, що деякі обмеження для української армії були зняті, цілі, які вона може вражати західними ракетами дальнього радіуса дії, залишаються досить суворо визначеними, незалежно від того, на яку територію спрямовані удари“, – повідомило видання.
Український наступ на Курщині, що включав західні системи озброєнь, здивував Захід і викликав нові питання щодо стратегії Києва. Союзники тепер закликають Україну попереджувати про свої плани. Захід стурбований можливістю розширення конфлікту на сусідні країни, зокрема Польщу і Латвію, чий повітряний простір вже порушувався російськими безпілотниками.
Тему дозволу ударів вглиб РФ обговорювали під час візиту до Києва Держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Ламмі 11 вересня.
Джерела в британському уряді вказали, що рішення дозволити Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow по цілях у Росії вже прийнято, водночас не очікується, що Кір Стармер публічно оголосить про під час зустрічі з Джо Байденом у Вашингтоні у п’ятницю.
Раніше ми повідомляли, що за інформацією ЗМІ Велика Британія вже понад місяць очікує на рішення США дати дозвіл України бити по російській території ракетами Storm Shadow.
Додамо, 10 вересня президент США Джо Байден заявив, що Білий дім працює над дозволом Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб території Росії.
Так, відповідаючи на запитання, чи США знімуть обмеження, Байден зауважив, що його адміністрація “зараз це вирішує”.
Зауважимо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.
11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив чому необхідно бити по воєнним аеродромам РФ.
В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.
Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.
Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.
США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.
На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.
Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.
Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.
Додамо, що експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.
Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.
Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії
Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.
5 вересня Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням.
9 вересня глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс заявив, що “Україні дозволяється застосовувати нашу зброю на російській території в оборонних цілях відповідно до міжнародного права”.
- За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
- Американська військово-промислова корпорація Northrop Grumman висловила намір щодо виробництва боєприпасів середнього калібру в Україні. Реалізувати цю ідею планують в межах угоди про спільне виробництво між Пентагоном та українським урядом.
- 9 червня український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії.
У Харкові засудили працівницю метрополітену, яка з листопада 2023 по квітень 2024 року публікувала в Telegram інформацію про місцеперебування ЗСУ та ТЦК.
Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння користуючись з доходів від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
Джерело: RadioLiberty З весни 2022 року національний парк Святі гори захопили росіяни. Коли у вересні…
У 47 років він уп’яте постав перед судом. Юрій Литвин пів свого життя провів у…
26 листопада у Верховній Раді зареєстрували проект постанови щодо звільнення міністра оборони Рустема Умєрова після скандалу з бракованими мінами.