FT: Росія підготувала список цілей на випадок війни з Японією та Південною Кореєю

Джерело: Financial Times

Росія розробила детальний список цілей для ударів в Японії та Південній Кореї, включаючи атомні електростанції та об’єкти цивільної інфраструктури.

Росія розробила список зі 160 об’єктів у Японії та Південній Кореї, які можуть стати цілями в разі військового протистояння. Список включає як військові, так і цивільні об’єкти. Документи, що підтверджують це, датуються 2013–2014 роками та надані західними джерелами.

Згідно з інформацією з 29 секретних військових файлів, перші 82 об’єкти мають військове значення, зокрема штаби Збройних сил, радарні станції, авіабази та об’єкти ВМФ Японії та Південній Кореї. Серед цивільних об’єктів у списку — тунелі, енергетична інфраструктура та промислові підприємства. Зокрема, згадуються японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang. Важливою метою є енергетична інфраструктура, серед якої атомні комплекси в японському місті Токай та хімічні заводи в південнокорейському Пусані.

Документи також містять інформацію про використання крилатих ракет Х-101. Один зі сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусирито, за допомогою 12 ракет, випущених з бомбардувальника Ту-160.

Інший документ згадує місію з перевірки системи протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з файлом, пара бомбардувальників Ту-95 вирушила з бази командування дальньої авіації на Далекому Сході та за 17 годин облетіла обидві країни для фіксації відповідних дій протиповітряної оборони.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У Башкортостані, який є республікою РФ, спалили прапор Російської імперії, що стало черговим епізодом конфлікту довкола прапорів у республіці.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня через виявлення мазуту на береговій лінії, повідомив призначений Москвою так званий “губернатор” Михайло Развожаєв.

НАТО вимагатиме від Великої Британії збільшити витрати на посилення систем протиповітряної та протиракетної оборони у зв’язку з виявленою вразливістю країни до ракетної загрози. Відповідний запит до британської влади включать до оновленого списку вимог до армій країн-членів альянсу у 2025 році.

Президент Джо Байден вручив президентську медаль Свободи, найвищу цивільну нагороду США, низці видатних особистостей, серед яких зокрема ексдержсекретарка Гілларі Клінтон, актор Майкл Дж. Фокс, шеф-кухар Хосе Андрес, захисниця природи Джейн Гудолл.

У лісі неподалік польського міста Простки лісники виявили фрагменти повітряної кулі, яка, ймовірно, залетіла з Калінінградської області Росії.