Піца, копчене та приправи: лікарка назвала продукти, які підвищують ризик інсульту

Джерело: Express.co.uk

За словами лікарки та експертки у сфері здоров’я Сари Джарвіс, для уникнення ризику інсульту потрібно виключити з раціону продукти, що підвищують кров’яний тиск.

“Високий кров’яний тиск і підвищений рівень холестерину є найбільшими факторами ризику інсульту та інфаркту. Кількість солі в раціоні особливо важлива”, – пояснила вона.

Як розповіла Джарвіс, сіль спричиняє підвищення кров’яного тиску, змушуючи організм утримувати більше води, що чинить тиск на стінки кровоносних судин.

“Надлишок рідини тисне на стінки ваших артерій, які несуть кров від вашого серця по всьому тілу і призводить до підвищення артеріального тиску. А це може спричинити закупорку артерій, які постачають кров у наш мозок – іншими словами, до інсульту”, – зауважила експертка.

При цьому Джарвіс наголошує на необхідності мінімізувати споживання продуктів з високим вмістом солі.

“Оброблені та копчені продукти, зокрема салямі, копчена риба, делікатеси та ковбаси, містять дуже багато солі, як і солоні закуски, такі як чіпси та горіхи”, – зазначила вона.

Водночас лікарка попередила про “менш очевидні” продукти, що містять багато солі, до яких серед іншого належать консервовані супи і кетчупи.

“Більшість солі, яку ми їмо, надходить з менш очевидних джерел – консервованих супів і тушкованих страв, підлив, соєвого соусу, кетчупів, приправ і солінь, піци, готових страв і навіть хліба”, – підкреслила вона, додавши, що важливо вибирати продукти з низьким вмістом солі, щоб наблизити ризик інсульту до мінімуму.

У виданні також нагадали, що добова норма вживання солі становить всього 6 г.

Для зниження ризику інсульту Джарвіс також радить регулярні фізичні навантаження і підтримання ваги у нормальних межах. При цьому слід відмовитися від паління.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.