На запит Києва Пентагон продовжив навчання українців на танках Abrams

Джерело: “Голос Америки”

Двісті українських танкістів продовжать вдосконалювати навички управління та ремонту танків Abrams після завершення у серпні основного курсу комбінованих навчань.

За словами речника командування Сухопутних сил США в Європі та Африці Мартіна О’Доннелла, навчання були продовжені за запитом України.

“Військові вдосконалюватимуть навички керування та ремонту до того часу, коли 31 танк, який США зобов’язались переобладнати та надати ЗСУ, буде готовий. Ці тренування займуть декілька тижнів”, –  розповів він.

Варто зауважити, що навчання проходять на американській базі в Німеччині.

Нагадаємо, що Україна має отримати перші десять із 31 обіцяного танка Abrams вже у середині вересня, за словами офіційного представника Міністерства оборони. Західні посадовці сподіваються, що прибуття танків дасть українським силам перевагу, яка потрібна, щоб прорвати оборону РФ.

При цьому у Міноборони США переконані, що танки Abrams допоможуть Україні перехопити ініціативу на полі бою.

Водночас ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.