Перший випуск українських пілотів F-16 може відбутися раніше, ніж передбачалося – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.
За їхніми словами, перша група, найімовірніше, налічуватиме менше 10 пілотів. Оцінки України є більш оптимістичними, оскільки в США переконані, що на це знадобиться більше часу.
Водночас і американські, і українські посадовці вважають, що пілотам необхідно буде опанувати так званий “технічний жаргон”, який потрібний для управління літаками.
Як пояснили у виданні, Сполучені Штати Америки можуть підготувати українських пілотів, які добре володіють англійською мовою, за п’ять місяців. За даними видання, їх направлять на навчання на авіабазу у штаті Арізона. Інша група українських пілотів, своєю чергою, вивчатимуть мову на базі у Сан-Антоніо.
Раніше ЗМІ повідомляли, що перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.