CREA: З початку повномасштабної війни РФ заробила €549 млрд від експорту викопного палива
Джерело: дані проєкту Russia Fossil Tracker під керівництвом CREA
З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
Водночас країни Європейського Союзу закупили російських енергоносіїв на понад 180 млрд євро.

Джерело: russiafossiltracker
Дані проєкту свідчать, що імпорт російського викопного палива до Європейського Союзу неухильно скорочується з кінця березня, зменшившись більш ніж удвічі у грошовому вираженні проти показників до вторгнення. І попри те, що ЄС залишається найбільшим імпортером російського викопного палива, зараз він лише незначно перевершує Китай.

Джерело: russiafossiltracker
Зазначається, що нафта (включно з сирою нафтою та нафтопродуктами) і викопний газ (поставки газу по трубопроводах або СПГ) становлять переважну більшість цього доходу.

Джерело: russiafossiltracker
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Довідка. Russia Fossil Tracker – це проєкт під керівництвом CREA, спрямований на те, щоб висвітлити деталі експорту енергії з Росії та те, як змінюється потік після вторгнення в Україну.
- Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
- 12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади.
- Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
- Прагнення Росії створити “газовий хаб” у Туреччині зіштовхується з затримками через розбіжності стосовно контролю.
- Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ.
Фестиваль DOCVILLE у м. Льовен скасував показ російського пропагандистського фільму “Russians at War” завдяки проактивним та швидким діям посольства України у Бельгії, наголосили у МЗС.
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо військовослужбовця однієї з частин, дислокованої на Сумщині. Підозрюваний привласнив прилади нічного бачення та бінокуляри загальною вартістю понад 4,5 млн гривень.
Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.
Командування російської армії розглядало можливість тактичного ядерного удару по Україні восени 2022 року після низки поразок на фронті, внаслідок яких російські війська були змушені залишити спершу Харківську область, після чого — тікати з Херсону.
Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.