Кільський інститут світової економіки: Допомога Заходу Україні скоротилася на 87%

Джерело: Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) з посиланням на дані Інституту світової економіки в Кілі (IfW)

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

В IfW зазначили, що тенденція до скорочення допомоги Україні стала очевидною ще протягом місяців до звітного періоду. Зниження підтримки відзначають у всіх сферах – гуманітарній, фінансовій та військовій.

Найбільше зниження ми спостерігаємо у сфері надання військової допомоги, – пояснив експерт IfW П’єтро Бомпрецці.

Він порівняв період з серпня по жовтень з аналогічним періодом минулого року. Якщо за аналогічний період минулого року допомога становила 16 мільярдів євро, то з серпня по жовтень вона становила лише 2 мільярди євро.

Експерт пояснив ситуацію відсутністю нових пакетів військової допомоги від Сполучених Штатів. Через внутрішньополітичну боротьбу в США заблоковано виділення нових великих пакетів допомоги Києву. З 42 країн, які підтримують Україну, нові пакети допомоги за минулі місяці обіцяли лише менше половини. Євросоюз та США також майже не взяли на себе жодних нових зобов’язань, повідомили у IfW.

За словами Бомпрецці, європейські країни та інституції ЄС разом пообіцяли Україні більше допомоги, ніж США з початку війни. Здебільшого це багаторічна програма фінансової допомоги. Таку довгострокову допомогу також пообіцяли Німеччина, Норвегія, Данія та Велика Британія. Однак багато інших держав не наслідували цього прикладу.

Зауважимо, з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.