Кільський інститут світової економіки: Допомога Заходу Україні скоротилася на 87%

Джерело: Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) з посиланням на дані Інституту світової економіки в Кілі (IfW)

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

В IfW зазначили, що тенденція до скорочення допомоги Україні стала очевидною ще протягом місяців до звітного періоду. Зниження підтримки відзначають у всіх сферах – гуманітарній, фінансовій та військовій.

Найбільше зниження ми спостерігаємо у сфері надання військової допомоги, – пояснив експерт IfW П’єтро Бомпрецці.

Він порівняв період з серпня по жовтень з аналогічним періодом минулого року. Якщо за аналогічний період минулого року допомога становила 16 мільярдів євро, то з серпня по жовтень вона становила лише 2 мільярди євро.

Експерт пояснив ситуацію відсутністю нових пакетів військової допомоги від Сполучених Штатів. Через внутрішньополітичну боротьбу в США заблоковано виділення нових великих пакетів допомоги Києву. З 42 країн, які підтримують Україну, нові пакети допомоги за минулі місяці обіцяли лише менше половини. Євросоюз та США також майже не взяли на себе жодних нових зобов’язань, повідомили у IfW.

За словами Бомпрецці, європейські країни та інституції ЄС разом пообіцяли Україні більше допомоги, ніж США з початку війни. Здебільшого це багаторічна програма фінансової допомоги. Таку довгострокову допомогу також пообіцяли Німеччина, Норвегія, Данія та Велика Британія. Однак багато інших держав не наслідували цього прикладу.

Зауважимо, з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.

Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.