10 січня відбудеться засідання Радбезу ООН щодо отримання Росією балістичних ракет від КНДР
Джерело: постійний представник України при ООН Сергій Кислиця
10 січня Рада безпеки ООН збереться на засідання, скликане партнерами у координації з Україною, щодо постачання Північною Кореєю балістичних ракет до Росії.
Напередодні Сполучені Штати повідомили, що Росія отримує зброю від третіх країн для продовження повномасштабної війни в Україні.
Зокрема Північна Корея передала пускові установки та балістичні ракети, які РФ вже застосувала для ударів по Україні.
“30 грудня 2023 року російські війська запустили щонайменше одну з цих балістичних ракет КНДР по Україні. 2 січня російські війська запустили кілька балістичних ракет КНДР по Україні, в тому числі в рамках нічної атаки. США вважають, що Росія використає додаткові ракети з КНДР, щоб знищити більше цивільної інфраструктури України та вбити українських мирних жителів”, – повідомив Кислиця.
- З 29 грудня 2023 року російські війська збільшили інтенсивність ракетних атак по Україні. За час масованих обстрілів РФ використала значну частину запасів крилатих та балістичних ракет повітряного базування, що накопичували протягом минулих місяців.
- За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
- Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.