Байден може використати грантову програму США для військової допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico

Адміністрація Байдена розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні.

Двоє посадовців повідомили Politico, що адміністрація Байдена розглядає можливість використання іноземного військового фінансування – кредитної схеми, спрямованої на допомогу іншим країнам у купівлі озброєння – призначеної для України.

Це сталося в той час, коли Конгрес продовжує обговорювати прохання Джо Байдена схвалити 24 мільярди доларів додаткової допомоги Україні.

Білий дім зважує низку варіантів, намагаючись знайти додаткові гроші для підтримки України. Білий дім наполягав на розв’язанні проблеми після того, як відчайдушний законопроєкт, схвалений законодавцями США на вихідних, щоб запобігти зупинці роботи уряду, не містив додаткової допомоги Києву.

Президент Байден вчора натякнув, що може існувати альтернативне джерело фінансування для України, не уточнюючи, що саме він мав на увазі.

За даними Держдепартаменту, станом на 21 вересня у США залишилося приблизно 650 мільйонів доларів із 4,6 мільярда зовнішнього військового фінансування, яке Конгрес виділив у межах двох додаткових пакетів для України та “країн, які постраждали від ситуації в Україні”.

Водночас навіть коли США скористаються фінансовими повноваженнями для закупівлі озброєння, Конгрес все одно повинен дозволити додаткове фінансування для підтримки України, зазначив американський посадовець.

Зауважується, що адміністрація Байдена також потенційно може закликати Конгрес перенаправити фінансування з іншого бюджету Пентагону на підтримку України. Однак це рішення потребує схвалення законодавців.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.