Байден може використати грантову програму США для військової допомоги Україні – Politico

Джерело: Politico
Адміністрація Байдена розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для надсилання додаткової військової допомоги Україні.
Двоє посадовців повідомили Politico, що адміністрація Байдена розглядає можливість використання іноземного військового фінансування – кредитної схеми, спрямованої на допомогу іншим країнам у купівлі озброєння – призначеної для України.
Це сталося в той час, коли Конгрес продовжує обговорювати прохання Джо Байдена схвалити 24 мільярди доларів додаткової допомоги Україні.
Білий дім зважує низку варіантів, намагаючись знайти додаткові гроші для підтримки України. Білий дім наполягав на розв’язанні проблеми після того, як відчайдушний законопроєкт, схвалений законодавцями США на вихідних, щоб запобігти зупинці роботи уряду, не містив додаткової допомоги Києву.
Президент Байден вчора натякнув, що може існувати альтернативне джерело фінансування для України, не уточнюючи, що саме він мав на увазі.
За даними Держдепартаменту, станом на 21 вересня у США залишилося приблизно 650 мільйонів доларів із 4,6 мільярда зовнішнього військового фінансування, яке Конгрес виділив у межах двох додаткових пакетів для України та “країн, які постраждали від ситуації в Україні”.
Водночас навіть коли США скористаються фінансовими повноваженнями для закупівлі озброєння, Конгрес все одно повинен дозволити додаткове фінансування для підтримки України, зазначив американський посадовець.
Зауважується, що адміністрація Байдена також потенційно може закликати Конгрес перенаправити фінансування з іншого бюджету Пентагону на підтримку України. Однак це рішення потребує схвалення законодавців.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- 24 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський підбив підсумки “продуктивного” тижня для України, зауваживши на низці оборонних рішень, котрі посилять наші Сили оборони.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що перші американські танки Abrams прибули на територію України. Нині триває підготовка до посилення бригад цими танками.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти України протистояти російському вторгненню.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.