Бельгійська вівчарка Севен допомагає саперам розміновувати Сумщину
Джерело: ДСНС
Собаку-детектора спеціально натреновано для пошуку прихованих вибухонебезпечних предметів, які саперам складно виявити, навіть із металошукачем. Нині Севен допомагає фахівцям ДСНС розміновувати територію Сумщини.
Севена спільно з іншими собаками-детекторами передав надзвичайникам Фонд The Howard G. Buffett Foundation.
Поряд із піротехнічними розрахунками його залучають до перевірки завалів, споруд, автотранспортних засобів, узбіч доріг на наявність небезпечних залишків, у тому числі після ворожих обстрілів. Нюх собаки – потужний детектор, який здатен відчувати запах вибухової речовини навіть з-під землі та у важкодоступних місцях.
Упродовж двох років я працюю з Севеном пліч-о-пліч. Долучаємо його до піротехнічних розрахунків для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів на Сумщині. Він – наш надійний помічник та друг, – розповів Олег Божко, начальник відділення спеціальних мінно-пошукових робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.
Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
- У стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.




