Бельгійська вівчарка Севен допомагає саперам розміновувати Сумщину

Джерело: ДСНС

Собаку-детектора спеціально натреновано для пошуку прихованих вибухонебезпечних предметів, які саперам складно виявити, навіть із металошукачем. Нині Севен допомагає фахівцям ДСНС розміновувати територію Сумщини.

Севена спільно з іншими собаками-детекторами передав надзвичайникам Фонд The Howard G. Buffett Foundation.

Поряд із піротехнічними розрахунками його залучають до перевірки завалів, споруд, автотранспортних засобів, узбіч доріг на наявність небезпечних залишків, у тому числі після ворожих обстрілів. Нюх собаки – потужний детектор, який здатен відчувати запах вибухової речовини навіть з-під землі та у важкодоступних місцях.

Упродовж двох років я працюю з Севеном пліч-о-пліч.  Долучаємо його до піротехнічних розрахунків для виявлення прихованих вибухонебезпечних предметів на Сумщині. Він – наш надійний помічник та друг, – розповів Олег Божко, начальник відділення спеціальних мінно-пошукових робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.

Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.

Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.