Бербок підтримала удари України по території РФ далекобійною зброєю

Джерело: DW

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтримала застосування Україною далекобійної зброї по російській території. Вона наголосила на праві України на самооборону в умовах війни, акцентуючи, що такі атаки є відповіддю на агресію Росії.

За словами Бербок, Київ повинен мати можливість використати далекобійну зброю для самооборони.

Я завжди говорила, що воно відіграє важливу роль, особливо для подолання мінного поясу на сході України, – заявила політикиня партії “зелених”.

На запитання про те, чи має Німеччина в майбутньому постачати ще якісь види озброєнь, Бербок відповіла, що висловила свою думку стосовно цього, однак поки канцлер Олаф Шольц вважає інакше. За її словами, коаліція досі не може домовитися щодо цього питання.

Президент України Володимир Зеленський вимагає дозволу на застосування західної зброї на сотні кілометрів за кордоном з Росією. Для цього США мали б дозволити використання ракет ATACMS, а Велика Британія – крилатих ракет Storm Shadow. Німецькі крилаті ракети Taurus теоретично могли б досягти Москви — постачати таку зброю Києву Шольц відмовився.

Читайте також: Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Додамо, 10 вересня президент США Джо Байден заявив, що Білий дім працює над дозволом Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб території Росії.

Так, відповідаючи на запитання, чи США знімуть обмеження, Байден зауважив, що його адміністрація “зараз це вирішує”.

Зауважимо, раніше Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив, чому необхідно бити по воєнних аеродромах РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що, за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Додамо, що експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував  операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.

5 вересня Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням.

9 вересня глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс заявив, що “Україні дозволяється застосовувати нашу зброю на російській території в оборонних цілях відповідно до міжнародного права”.

12 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Варшаві закликав скасувати заборону Україні на використання далекобійної зброї на території РФ.

У новій резолюції Європарламент закликав країни ЄС негайно зняти всі обмеження на удари України в глиб Росії західною зброєю.

Представник ГУР МО України Андрій Черняк повідомив, що під час операції Воєнної розвідки із зачистки Вовчанського агрегатного заводу ватажки російських військ усвідомлювали безнадійність повернення контролю над об’єктом, однак, змушували своїх солдатів чинити опір.

Президент України прокоментував російські висловлювання стосовно можливого застосування ядерного озброєння. Він зауважив, що Путін може вдарити будь-коли і по будь-якій країні, але, навряд чи піде на цей крок.

У МЗС наголосили, що українська сторона розчарована інформацією щодо підтримки швейцарською стороною так званого “Китайсько-бразильського консенсусу з шести пунктів”.

29 вересня президент Сполучених Штатів Джо Байден висловив упевненість, що Україна зрештою здобуде перемогу у повномасштабній війні проти Росії. Він запевнив у сталій підтримці для цього з боку США.

29 вересня президент Володимир Зеленський повідомив, що тільки за один цей тиждень російська армія застосувала майже 900 авіаційних бомб, більш ніж 300 “шахедів” і понад 40 ракет.