До використання у ЗСУ допустили бронеавтомобіль «Джура-ЕВАК»

Джерело: Міноборони
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони України евакуаційний бронеавтомобіль “Джура-ЕВАК”, котрий вміщає шість осіб включно із водієм та супроводжуючим бойовим медиком.
Джура-ЕВАК виробляється на українському підприємстві, яке має багаторічний досвід виробництва бронетехніки. Евакуаційний автомобіль має потужний дизельний двигун, колісну формулу 4х4 і надійну механічну коробку передач. Для виконання завдань в умовах бездоріжжя та складного рельєфу місцевості виробник удосконалив ходову частину автомобіля, встановив посилену передню і задню підвіски, позашляхові шини, посилив гальма тощо.
Евакуаційний автомобіль має модульне компонування. Корпус евакоавтомобіля має балістичний захист від куль стрілецької зброї, осколків, вибухів інженерних боєприпасів тощо. “Джура-ЕВАК” оснащений важливими системами для транспортування поранених: має відеоспостереження, світломаскування, засоби протидії атакам ворожих БПЛА, вентиляцію, кондиціонування, систему автоматичного завантаження нош тощо.
У війні з російським агресором, коли ворог не дотримується жодних конвенцій і застосовує різні засоби ураження по медиках та їхньому транспорту, евакуація пораненого воїна часто є складним та небезпечним завданням. І тут надважливу роль відіграє евакуаційний транспорт. Його ходові характеристики, балістичний захист, наявність засобів протидії атакам ворожих БПЛА. Часто саме від цього залежать шанси успішно виконати завдання з евакуації у складних ситуаціях, – зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.
Він додав, що у Силах оборони для евакуації поранених воїнів з поля бою наразі використовується чимало зразків різної техніки українського та іноземного виробництва: броньовані засоби на колісному шасі або гусеничній базі, всюдиходи, легкі маневрені багі та квадроцикли, роботизовані платформи.
Зауважимо, лише за місяць оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України понад 100 нових зразків озброєння та військової техніки.
Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
Довідка. Як повідомляло Головне управління забезпечення супроводу життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура кодифікації, допуску до експлуатації для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до десяти днів.
Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіночу літню польову форму офіційно поставлено на забезпечення.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.