Експерти ідентифікували понад 30 частин ракети, якою росіяни вдарили по лікарні «Охматдит»

Джерело: пресслужба Міністерства юстиції

Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.

Повідомляється, що ідентифіковано понад 30 частин та уламків ракети:

  • Частину приводу повороту з фрагментами ланжерона консолі крила ракети;
  • Фрагменти хвостового відсіку із частинами аеродинамічних рулів;
  • Фрагмент двигуна;
  • Фрагменти зовнішньої обшивки двигуна з частинами серійного номера та виробничого номера двигуна.

Специфічні інженерно-конструкторські особливості знайдених уламків та відповідні типові маркування свідчать про застосування збройними силами російської федерації стратегічної крилатої ракети повітряного базування типу Х-101. Її довжина складає 7,5 м, бойова частина – близько 400 кг, максимальна швидкість – 720 км/год, дальність польоту – до 5000 км, – зазначив заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.

Голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети.

Експерти Управління ООН з прав людини, вивчивши відеозаписи та пошкодження на місці, дійшли висновку, що по “Охматдиту” “з великою ймовірністю” російські війська завдали прямого удару російською ракетою Х-101.

СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.

Раніше в Офісі Генерального прокурора повідомили, що передадуть всі наявні матеріали та докази, повʼязані із масованою атакою РФ 8 липня до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду.

Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.

Читайте також: У Москві заявили, що помстилися Україні за удари по енергетиці

9 липня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер назвала атаку на найбільшу дитячу лікарню у Києві “жахливим воєнним злочином”. Вона додала, що це “ще раз демонструє нелюдяність, з якою Путін веде війну проти України”.

Читайте також: РФ влаштувала в ООН ланч з котлетою по-київськи після засідання щодо атаки на «Охматдит»

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.