FT: Орбан має намір виступити посередником між Україною та Росією
Джерело: Financial Times
Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.
Газета Financial Times підтверджує інформацію про те, що 5 липня Віктор Орбан планує відвідати Москву і зустрітися з главою РФ Володимиром Путіним.
Видання пише, що такий візит справді запланований, з посиланням на одного угорського та двох європейських посадовців.
Зауважується, що Орбан має намір виступити посередником у “мирних переговорах” між Україною та Росією.
Глава угорського уряду двічі зустрічався з Путіним після того, як російський лідер вдерся військами до України, і неодноразово блокував допомогу ЄС та не підтримував санкції проти Росії.
Однак, оскільки 1 липня Угорщина перейшла на головування в ЄС, прем’єр країни несподівано відвідав Україну, де провів три години з президентом Володимиром Зеленським. Це була його перша поїздка до української столиці з 2012 року.
Думаю, його стратегія полягає в тому, щоб вислухати обидві сторони, — зазначило одне з джерел.
Він запропонував Зеленському подумати про припинення вогню, аби “пришвидшити мирні переговори” з Росією. Українська влада, як і країни Заходу вважає, що будь-яке перемир’я може зашкодити Україні, оскільки дозволить Росії накопичити сили та ресурси для активнішого наступу.
Глава Європейської ради Шарль Мішель заявив, що Угорщина не має повноважень вести переговори з Росією від імені ЄС. Тоді як прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в акаунті Х написав: “Адже чутки про ваш, Вікторе Орбан, візит до Москву не можуть бути правдою? Чи можуть?”.
Прем’єр-міністр Угорщини кинув виклик своїм союзникам минулого року, коли він приїхав до Пекіна, щоб стати першим західним лідером, який зустрінеться з Путіним після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського лідера за воєнні злочини у війні проти України.
За словами адміністрації Орбана, будь-які мирні зусилля без участі Росії були “безглуздими”.
Своєю чергою, Зеленський заявив, що Росію запросять на другий мирний саміт, який Київ організує згодом.
Справжні мирні переговори можуть відбутися, лише якщо всі ворогуючі сторони сидять за столом, — заявив глава МЗС Угорщини Петр Сіярто.
Сіярто вважається близьким до Москви політиком і не приїхав до Києва разом з Орбаном. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну він понад п’ять разів приїжджав до Москви. Щобільше, під час візиту Орбана до Києва, Сіярто провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
8 травня Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.
Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією. Це він сказав на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві.
Орбан зазначив, що війна Росії проти України дуже впливає на безпеку Європи. За його словами, Угорщина “високо цінує” ініціативи Зеленського щодо досягнення миру.
Раніше Орбан заявив, що не блокуватиме переговори про вступ України до ЄС. Водночас розкритикував процес, який розпочинається в Люксембурзі.
- 2 липня до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” зазнала найгіршого результату на виборах до Європарламенту у своїй історії.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.