FT: Росія підготувала список цілей на випадок війни з Японією та Південною Кореєю
Джерело: Financial Times
Росія розробила детальний список цілей для ударів в Японії та Південній Кореї, включаючи атомні електростанції та об’єкти цивільної інфраструктури.
Росія розробила список зі 160 об’єктів у Японії та Південній Кореї, які можуть стати цілями в разі військового протистояння. Список включає як військові, так і цивільні об’єкти. Документи, що підтверджують це, датуються 2013–2014 роками та надані західними джерелами.
Згідно з інформацією з 29 секретних військових файлів, перші 82 об’єкти мають військове значення, зокрема штаби Збройних сил, радарні станції, авіабази та об’єкти ВМФ Японії та Південній Кореї. Серед цивільних об’єктів у списку — тунелі, енергетична інфраструктура та промислові підприємства. Зокрема, згадуються японський тунель Канмон і південнокорейський металургійний завод Pohang. Важливою метою є енергетична інфраструктура, серед якої атомні комплекси в японському місті Токай та хімічні заводи в південнокорейському Пусані.
Документи також містять інформацію про використання крилатих ракет Х-101. Один зі сценаріїв описує атаку на японську радарну базу в Окусирито, за допомогою 12 ракет, випущених з бомбардувальника Ту-160.
Інший документ згадує місію з перевірки системи протиповітряної оборони Японії та Південної Кореї 24 лютого 2014 року. Згідно з файлом, пара бомбардувальників Ту-95 вирушила з бази командування дальньої авіації на Далекому Сході та за 17 годин облетіла обидві країни для фіксації відповідних дій протиповітряної оборони.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.