Генсек НАТО закликав Німеччину збільшити витрати на оборону
Джерело: Марк Рютте в інтерв’ю Bild
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав Німеччину суттєво збільшити витрати на оборону та збільшити випуск озброєнь. ФРН має “більше витрачати і більше виробляти”, наголосив він.
Очевидно, що найближчими місяцями це питання стане предметом дебатів у багатьох європейських країнах, – акцентував генсек Північноатлантичного альянсу.
Рютте пояснив свій заклик загрозою з боку Росії.
Говорю вам чітко: ми повинні готуватися до війни. Це – найкращий спосіб уникнути війни, – заявив він. Небезпечною є не лише ситуація з Росією, Китай також нарощує свої військові можливості, додав генсек.
Генсек альянсу виділив зусилля Німеччини з надання військової допомоги Україні. За його словами, жодна європейська держава, яка входить до НАТО, не підтримує Київ так, як це робить Берлін.
З огляду на масштаби економіки Німеччини ми, зрозуміло, хочемо, щоб вона робила набагато більше, – додав Рютте, згадавши “фантастичні оборонні підприємства” та інноваційний потенціал ФРН.
Союзники по альянсу найближчими місяцями вирішать, скільки саме слід вкладати в оборону, заявив Рютте.
Можу запевнити вас в одному: це буде набагато, набагато більше, ніж два відсотки, – пояснив він. Черговий саміт НАТО відбудеться у червні в Гаазі.
Раніше стало відомо, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, НАТО запланувало багато “сухопутних коридорів”, якими у разі війни з Росією на лінію фронту перекидатимуть американські війська та бронетехніку. Заплановані логістичні маршрути мають на меті допомогти відбити атаку Росії.
Оперативні плани ухвалили на саміті НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року. Вони передбачають, що наступ РФ на східний фланг Альянсу першими зустрінуть сили швидкого реагування кількістю щонайменше 300 тис. осіб, до яких приєднаються додатково розгорнуті бригади. Згодом до них долучаться американські війська та бронетехніка, які перекинуть запланованими логістичними маршрутами.
Головний план передбачає висадку американців у портах Нідерландів і переправлення їх залізницею через Німеччину до Польщі.
Також планується перекинути війська через Норвегію, Швецію та Фінляндію, котрі спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.
Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Окрім того, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на постачання української продукції до РФ. Викрили зловмисників, котрі продавали оптові партії вітчизняних систем опалення для потреб міноборони РФ.
Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що на данний момент ознак завершення війни РФ проти України, попри обіцянки президента США Дональда Трампа, не спостерігається.
Російське військове командування планує операції, які можуть тривати до дев’яти місяців, що свідчить про відсутність наміру глави РФ Володимира Путіна припиняти війну найближчим часом.
Повітряне командування “Південь” поінформувало, що російський безпілотник “Орлан-10” не коригував удар по Одесі 31 січня, про що раніше заявили різні блогери.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав Німеччину суттєво збільшити витрати на оборону та збільшити випуск озброєнь. ФРН має “більше витрачати і більше виробляти”, наголосив він.